آخرین اخبار
۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۵
بازدید:۵۳۶
ماجرای تفکیک مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هنوز حل نشده و به نظر می‌رسد امسال هم یکی از این دو تیم از حضور در مسابقات آسیایی محروم خواهد شد.
کد خبر : ۸۱۰۰۴

شنیده شده است که بحث تفکیک مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا ۵ اردیبهشت به انجام نخواهد رسید و تنها یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس راهی آسیا می‌شوند. روز گذشته آگهی مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس منتشر شد. طبق گفته‌ها کنسرسیومی شامل ۵ بانک قصد تملک سهام پرسپولیس را دارند تا به این ترتیب مشکل مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برطرف شده و این دو تیم بتوانند مجوز حرفه‌ای دریافت کنند. 

 


با این حال طبق تجربه‌های قبلی و همین‌طور اذعان کارشناسان واگذاری سهام پرسپولیس به ۵ بانک عملیاتی بسیار پیچیده و زمانبر است و بعید به نظر می‌رسد این بار هم به نتیجه خاصی منتهی شود. همچنین بسیاری از کارشناسان معتقدند عجله دولت و وزارت ورزش برای واگذاری سهام پرسپولیس به خاطر فشار زمانی، ممکن است تبعات بسیار شدیدی برای این باشگاه به دنبال داشته باشد. تبعاتی سنگین‌تر از حتی حذف دو تیم از آسیا. 

 بنا بر همین پیشینه، خبری تایید نشده به گوش رسیده است. طبق شنیده‌ها ممکن نبودن تفکیک مالکیت سرخابی‌ها در زمان باقیمانده، ترس از عواقب عجولانه انجام دادن این کار و مهم‌تر از همه مشکلات مالی یکی از دو تیم، مقامات را بر آن داشته فعلا فقط به صورت رسانه‌ای پروژه را جلو ببرند تا نشان بدهند همه تلاش‌شان را انجام داده‌اند. اما در پشت پرده تصمیم گرفتند این کار فعلا صورت نپذیرد. 

مشورت‌هایی که طرف‌های تصمیم‌گیر در این حوزه داشته‌اند به یک نتیجه ختم شده: تفکیک مالکیت فعلا متوقف شود، یکی از دو تیم پرسپولیس و استقلال که مشکل مالی‌شان حل نشده کنار گذاشته شود و تیم دیگر بدون مشکل مجوز حرفه‌ای دریافت کند. در واقع برطرف نشدن مشکلات مالی یکی از سرخابی‌ها این راه را مقابل پای تصمیم‌گیران گذاشته است تا بتوانند چنین مسیری را در پیش بگیرند. 

 البته همان‌طور که ذکر شد این خبر تایید نشده است و انتظار می‌رود مقامات وزارت ورزش، هیات واگذاری و حتی اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در مورد آن شفاف‌سازی انجام دهند. بدون شک حذف یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس از آسیا خشم شدید هواداران این دو تیم را به دنبال خواهد داشت. مخصوصا اگر ببینند رقیب‌شان توانسته مجوز بگیرد. 

 این اتفاقی است که سال گذشته هم رخ داد. در دوره قبل که استقلال در ماجرای بدهی استراماچونی گیر بود، وزارت ورزش تفکیک مالکیت دو باشگاه را به تاخیر انداخت، چراکه می‌دانست آبی‌ها به خاطر بدهی به مربی ایتالیایی مجوز نمی‌گیرند و خودکار حذف می‌شوند و در نتیجه پرسپولیس می‌تواند راهی آسیا شود. 

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها