آخرین اخبار
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۲
بازدید:۵۱۸۶
صد آنلاین | گاهی‌اوقات احساس می‌کنید یک روزتان یک هفته می‌گذرد. مثلا، ساعت ۳ بعدازظهر پشت میز محل کارتان می‌نشینید، اما احساس می‌کنید ۱۱ ساعته که آنجا هستید.
کد خبر : ۸۰۹۹۹

به گزارش صد  آنلاین،‌ اما بدتر از آن این است که منطقه‌ای از یک کشور اروپایی از کمیسیون اروپا خواسته تا به آنها اجازه دهد، منطقه زمانی جدیدی که در آن روز ۲۶ ساعته شود، ایجاد کنند.

 

 

 

 


البته این شهر دور افتاده به نام «وادسو» که در مدار شمالگان نروژ قرار دارد، فقط می‌خواهد شهروندانش زمان بیشتری در روز برای انجام دادن کارهای خود داشته باشند. درواقع بنابه گفته روزنامه‌ای در این منطقه، احساس صلح و آرامشی که افراد این منطقه دارند موجب شده آنها درک متفاوتی از زمان داشته باشند.

کمیسیون اروپا هم با این درخواست موافقت کرده است تا روزهای ۲۶ ساعته، به شهروندان این شهر زمان بیشتری برای ماهیگیری، شکار، آموختن زبان‌های جدید یا فقط بودن در کنار عزیزان خود بدهد.

شهردار وادسو می‌گوید، «بهترین اتفاق زندگی در این شهر، داشتن زمان کافی است. ما در اینجا به دنبال اتوبوس، قطار شهری یا وسایل نقلیه دیگر نمی‌دویم و وقت کافی برای رفتن به محل کار و کارهای دیگر، مانند بودن کنار دوستان و عزیزان‌مان، داریم.»

این شهردار امیدوارست افزودن ۲ ساعت به مدت زمان شبانه‌روز این شهر افراد بیشتری را تشویق به مهاجرت به این شهر کند.

 

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها