۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۰
بازدید:۱۱۶
صد آنلاین | جوانی که در یک اقدام شرارت‌آمیز دوست خود را با ۹ ضربه چاقو به قتل رسانده بود، خود را به پلیس تسلیم کرد، در حالی که پرونده‌های بسیاری در جریان دارد و هیچ‌کدام از شاکیان جرات نمی‌کنند در دادسرا حاضر شوند و پرونده‌هایشان را پیگیری کنند.
کد خبر : ۸۰۹۹۱

به گزارش صد  آنلاین، نیمه شب ششم فروردین سال ۱۴۰۱ بود که افسران انتظامی مستقر در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد در تماس با قاضی ویژه قتل عمد از مرگ جوانی خبر دادند که با ضربات متعدد چاقو مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود.

 

 

 

 


در پی دریافت این خبر بلافاصله قاضی دکتر صادق صفری عازم بیمارستان شد و به تحقیق در این باره پرداخت. بررسی‌های مقام قضایی بیانگر آن بود که جوان ۳۲ ساله‌ای به نام «رضا-ص» بر اثر اصابت ۹ ضربه چاقو به بازوها و قفسه سینه به قتل رسیده است.

 

با توجه به اهمیت موضوع، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و با هدایت مستقیم سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم مرکز درمانی شدند و بررسی‌های گسترده‌ای را با راهنمایی‌های مقام قضایی در حالی آغاز کردند که مشخص شد مجروح مذکور به وسیله یک دستگاه پژو ۴۰۵ سیاه‌رنگ به بیمارستان انتقال یافته اما راننده پژو نیز از محل گریخته است.

به همین دلیل، گروه تحقیق کارآگاهان به سرپرستی سروان منفرد (افسرپرونده) تحقیقات میدانی را ادامه دادند چراکه قاضی ویژه قتل عمد به دنبال اعلام ۲ قتل دیگر در منطقه بولوار هاشمیه عازم منطقه دیگری از شهر شد.

بررسی های کارآگاهان که با نظارت غیرمستقیم قاضی صفری وارد مرحله جدیدی شده بود، به سرنخ‌هایی از یک دورهمی مستانه رسید و مشخص شد که جوان ۳۲ ساله (مقتول) به همراه تعدادی از دوستانش در یک شب‌نشینی شبانه بساط مشروب‌خوری راه انداخته بودند و در این میان به دلیل نامعلومی نزاعی شکل گرفته و «رضا-ص» با ضربات چاقو به قتل رسیده است.

با به دست آمدن این اطلاعات بررسی‌های تخصصی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت هولناک ادامه یافت و هویت متهم به قتل لو رفت.

دستگیری قاتلی که همه از او می‌ترسند | هیچ‌کس حاضر نیست علیه این مرد شهادت بدهد

در حالی که تحقیقات فنی کارآگاهان برای دستگیری متهم به قتل فراری ادامه داشت، پرونده‌های نزاع دیگری در این باره مطرح شد که واکاوی آنها نشان می‌داد «بهنام-ک» (متهم به قتل فراری) از سال ۱۴۰۰ پرونده های نزاع و درگیری‌های زیادی با سلاح سرد و گرم دارد، ولی بسیاری از شاکیان به خاطر ترس از شرارت‌ها و انتقام‌جویی‌های وی حاضر نبودند در داسرا حضور یابند.

در همین حال، بررسی‌های نامحسوس از تهدیدهای متهم فراری در فضای مجازی پرده برداشت که طرف های مقابل را هدف توهین و تهدید قرار می‌داد.

اینگونه بود که قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستورات قاطعی را برای شناسایی مخفیگاه متهم فراری صادر کرد. متهم نیز که عرصه را بر خود تنگ می‌دید، تلاش‌هایش را برای گرفتن رضایت از اولیای دم مقتول آغاز کرد و سپس روز گذشته و در هوای بارانی مشهد به شعبه ۲۰۸ بازپرسی (ویژه پرونده های جنایی) رفت و خود را تسلیم قانون کرد.

این جوان متهم به قتل ضمن اقرار صریح به قتل دوستش گفت: در حالی که بساط مشروب‌خوری پهن بود «رضا-ص» (مقتول) مشروب مصرف کرد و بعد با حالت بدمستی برای دیگران در منزل ایجاد مزاحمت می‌کرد که من هم او را با چاقو زدم.

با آنکه برخی از شهود به خاطر ترس و وحشت از متهم به قتل حاضر نمی‌شوند در شعبه بازپرسی شهادت دهند، تحقیقات بیشتر در این باره به نیروی انتظامی سپرده شد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها