آخرین اخبار
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸
بازدید:۱۲۵
صد انلاین | جنبش حماس در بیانیه‌ای از مردم فلسطین خواست تا اشکال تقابل با شهرک‌نشینان تروریست صهیونیست در کرانه باختری را تشدید کنند و تاکید کرد که جامعه جهانی باید اقدامی جدی برای محاکمه کابینه فاشیست رژیم اشغالگر به خاطر جنایات وحشیانه آن انجام دهد.
کد خبر : ۸۰۹۸۷
 

به گزارش صد انلاین ،  در پی تشدید یورش‌های وحشیانه شهرک‌نشینان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و حمله به جان و مال فلسطینی‌ها در این مناطق، جنبش حماس شب گذشته با صدور بیانیه‌ای خواستار تشدید تقابل با این شهرک‌نشینان شده و اعلام کرد: صحنه‌های مستندی از حمایت نظامیان اشغالگر از شبه نظامیان تروریست صهیونیست هنگام حملات وحشیانه آنها و تخریب و سوزاندن اموال فلسطینی‌ها در روستای بیتین در شمال شرق رام‌الله وجود دارد.

 

 

 

 


حماس افزود: این صحنه‌ها دلیلی آشکار بر آن است که این حملات وحشیانه، روندی سازمان یافته و سیستماتیک است که کابینه فاشیست رژیم اشغالگر بر آن نظارت دارد. در اینجا نقش ارتش فاشیست اشغالگر با گله‌های شهرک‌نشینان افراطی در اجرای توطئه‌های صهیونیست‌ها برای سیطره بر اراضی فلسطینی و یهودی سازی آنها و بیرون کردن اهالی این زمین‌ها، تکمیل شده است.

این جنبش در ادامه تاکید کرد که ما از فرزندان ملت خود و جوانان انقلابی و رزمندگان قهرمانمان در کرانه باختری می‌خواهیم تا تقابل و درگیری با ارتش اشغالگر و شبه‌نظامیان شهرک نشین را تشدید کنند و آنها را مجبور سازند تا بهای جنایات خود علیه ملت و سرزمین ما را بدهند.

حماس همچنین از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد نیز خواست تا این رفتارهای وحشیانه صهیونیست‌ها را محکوم کنند و اقدامی برای محاکمه کابینه فاشیست و تروریست اسرائیل که شنیع‌ترین جنایات را علیه مردم فلسطین در خانه‌ها و زمین‌ها و مزارعشان انجام می‌دهد، اتخاذ کنند.

 

این بیانیه حماس بعد از آن صادر شد که رسانه‌های محلی فلسطین دیروز اعلام کردند شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری 15 ماشین فلسطینیان و 6 خانه را به طور کامل سوزاندند و به منازل برخی فلسطینی‌ها سنگ پرتاب کرده و شیشه حداقل 10 خانه را شکستند و چند نفر را زخمی کردند.

دیروز همچنین شهرک‌نشینان افراطی و مسلح اشغالگر با حمله به رام‌الله و البیره در کرانه باختری چند فلسطینی را زخمی و شهید کردند.

از چند روز قبل هم‌زمان با تقابل قهرمانانه جوانان فلسطینی با شهرک‌نشینان فاشیست صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری، گروه‌های فلسطینی برای بسیج عمومی جهت مقابله با صهیونیست‌ها در شهرهای کرانه باختری فراخوان دادند.

جنبش حماس در این زمینه با صدور بیانیه‌ای یورش وحشیانه شهرک‌نشینان افراطی به مناطق مختلف کرانه باختری را در چارچوب ادامه جنایات جنگی اشغالگران علیه مردم فلسطین دانسته و تاکید کرد که مقابله با جنایات و توحش صهیونیست‌ها وظیفه هر انسان آزاده و شریفی است.

حماس تاکید کرد که از همه فرزندان فلسطین از هر مولفه‌ای می‌خواهیم تا در برابر توطئه‌های دشمن اشغالگر در کرانه باختری قیام کنند و با دشمن صهیونیستی و شبه نظامیان جنایتکار آن مبارزه کنند و همچنان به ایستادن در کنار مردم غزه در نبرد طوفان الاقصی ادامه دهند.

جنبش جهاد اسلامی هم از همه فرزندان فلسطین در هرکجا خواست تا با تمام قدرت به مقابله با دشمن ادامه دهند و تاکید کرد که همه اعراب و مسلمانان باید در همه میادین فشارهای خود را برای توقف تجاوزات اشغالگران به مقدسات و اراضی فلسطین افزایش دهند.

4561/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها