آخرین اخبار
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۵
بازدید:۱۳۲۲
صد آنلاین | فردی که از طریق پیامک کد تایید واریز، از فروشندگان اینترنتی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.
کد خبر : ۸۰۸۸۲

 

به گزارش صد انلاین ، فردی که از طریق پیامک کد تایید واریز، از فروشندگان اینترنتی کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

 

 سرهنگ مهدی فرازپور، رئیس پلیس فتا استان قم گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا استان قم مشخص شد، فردی از فروشنده اینترنتی تلفن همراه کارکرده کلاهبرداری کرده‌ است.

وی ادامه داد: شاکی از طریق وب سایت درج آگهی اقدام به فروش تلفن همراه خود کرده بود که شخصی به عنوان خریدار با او وارد معامله شد. سپس خریدار با ادعای واریز اینترنتی هزینه کالا، پیامک واریز به نام فروشنده را به او نشان داد؛ اما مبلغی به حساب فروشنده واریز نشده بود و مالباخته پس از تحویل تلفن همراه خود متوجه شد از او کلاهبرداری شده است.

این مقام انتظامی گفت: با انجام تحقیقات تکمیلی سایر مالباختگان شناسایی و با اخذ دستور قضایی متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شدند.

سرهنگ فرازپور ادامه داد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی شد ولی با بررسی‌های فنی و تخصصی انجام شده به کلاهبرداری از افراد با این شگرد در استان‌های مختلف اعتراف کرد و با دستور قضایی روانه زندان شد.

سرهنگ فرازپور با بیان اینکه کلاهبردار با استفاده از برنامه رسیدساز جعلی توانسته بود از فروشندگان کالا در وب سایت‌های آگهی  کلاهبرداری کند، تصریح کرد: با هوشیاری کارآگاهان پلیس فتا تجهیزات هوشمند متهم کشف و اسناد و ادله دیجیتال کلاهبرداری استخراج شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
امتیاز شما
برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید
کپی لینک لینک کپی شد
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها