آخرین اخبار
۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
بازدید:۵۱۱
صد انلاین | سفیران سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به دلیل اعلام مواضع برخی مقامات به وزارت خارجه ایران احضار شدند.
کد خبر : ۸۰۸۷۴

به گزارش صد آنلاین ، وزارت خارجه اعلام کرد: در پی مواضع غیرمسئولانه برخی مقام‌های انگلیس، فرانسه و آلمان در قبال پاسخ متقابل ایران به سلسله اقدامات رژیم صهیونیستی علیه اتباع و منافع که آخرین مورد آن حمله بزدلانه به سفارت در دمشق بود، سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در تهران بامداد امروز به‌ صورت جداگانه از سوی مدیر کل غرب اروپا احضار شدند.

 

 

 

 

 


براساس این گزارش، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس اعلام کرده بود: ایران بار دیگر نشان داد خواهان پاشیدن تخم آشوب در حیاط خلوت خود است. انگلستان به حمایت‌ها از امنیت اسرائیل و دیگر شرکای منطقه‌ای از جمله عراق و اردن ادامه می‌دهد. هیچکس خواستار دیدن ریختن خون‌های بیشتر نیست.

سخنگوی صدراعظم آلمان نیز اعلام کرد: حملات ایران به شدیدترین وجه ممکن محکوم بوده و به ایران هشدار داده که با این حمله غیرمسئولانه و غیرقابل توجیه، خطر جنگ را بالا برده است. با این حال آلمان در کنار اسرائیل و همراه با این کشور است.

امانوئل مکرون هم حمله بی‌سابقه ایران به اسرائیل را به شدت محکوم و اعلام کرد پاریس به همراه شرکا برای کاهش تنش کار می‌کند.

4561/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها