۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴
بازدید:۱۳۸
بیانیه فوری استقلال بعد از بازی ملوان - پرسپولیس به سود انزلی‌چی‌ها، خشم این تیم نسبت به اتفاقات بازی رفت با استقلال را کاهش نداده است.
کد خبر : ۸۰۸۳۱

تیم ملوان روز گذشته در حالی مقابل پرسپولیس شکست خورد که به زعم کارشناسان داوری، پیام حیدری و کمک‌هایش اشتباهات مهمی را در این بازی انجام دادند. در صحنه مشکوک به پنالتی امیررضا رفیعی روی رضا جعفری، نظرات موافق و مخالف کارشناسان برابر بود اما در صحنه گل عیسی آل‌کثیر همه کارشناسان حکم به رد گل پرسپولیس دادند. همچنین کارت زرد دوم سروش رفیعی و تکل شدید روی پای محمد عمری توسط عالیشاه نیز اجماع کارشناسان را به همراه داشت. نکته جالب اینکه ملوان مدعی است که امید عالیشاه نیز در دو صحنه باید کارت زرد می‌گرفت و از زمین اخراج می‌شد.

 


در همین خصوص آرمین صافدل، معاون فرهنگی و مدیررسانه باشگاه ملوان، در گفتگویی به اتفاقات این بازی پرداخت و گفت: ما به عنوان تیمی که بعد از سال‌ها با تلاش خیلی زیاد و امکانات و منابع خیلی محدود، خودمان را به بالای جدول کشاندیم و توان رقابت با تیم‌های مدعی را هم داریم. اما اتفاقی که در بازی با پرسپولیس رخ داد، فوتبالی نبود؛ یعنی ما امتیاز را به صورت فوتبالی و عادلانه از دست ندادیم و بر اساس نظرات کارشناسان، اشتباه داوری در این بازی بسیار پررنگ بود.

او همچنین با اشاره به آنچه به زعم باشگاه ملوان «اشتباهات داوری» است، ادامه داد: همان پنالتی دقایق نخست می‌توانست جریان بازی را کاملا تغییر بدهد و چه بسا که ما در پایان بازی برنده از زمین خارج می‌شدیم و باتوجه به شرایط جدولی، الان در رتبه سوم قرار داشتیم. کاملا بدیهی است که یک صحنه خطای دیگر در پشت محوطه جریمه وجود داشت و همچنین بازیکن محترم تیم حریف (سروش رفیعی) نیز باید کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد. همچنین حتی هواداران تیم رقیب اعتقاد دارند که گل این تیم در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. در همین حال، امید عالیشاه نیز باید با دو کارت زرد جریمه و از زمین اخراج می‌شد. بنابراین تصمیمات داوری، کاملا نتیجه را تغییر داده است.

معاون فرهنگی ملوان نکته دیگری را هم توضیح داد و مدعی شد که مسئولان فوتبال ترجیح می‌دهند ملوان به دلیل امکانات محدود سهمیه آسیا نگیرد: متاسفانه برخی از بدنه اجرایی فوتبال ایران هرجا که نشسته‌اند می‌گویند ملوان به دلیل امکانات محدود نباید اصلا وارد کورس پنج تیم بالای جدول بشوند و به آسیا بروند. اول اینکه چنین دیدگاهی در فوتبال ایران، همه چیز را منحصر به چند تیم خاص خواهد کرد و اساسا برای ما تعجب‌آور است که چطور در چشممان نگاه می‌کنند و این حرف را می‌زنند؟ امکانات محدود، مسئله ثانویه است چون ما دوست داریم به رویایمان که کسب بهترین نتیجه ممکن است، دست پیدا کنیم و در حال حاضر این موقعیت را در جدول داریم که به عنوان یکی از مدعیان کسب سهمیه تا هفته آخر تلاش کنیم. تک تک بازیکنان و سرمربی تیم این چالش را پذیرفتند و شبانه روزی با تلاش بیشتر ملوان را در رقابت با تیم‌های متمول به بالای جدول رساندند اتفاقات بازی دیروز هواداران ما را یاد فینال جام حذفی سال ۸۹-۹۰ بین ملوان و پرسپولیس می‌اندازد، تیم شایسته آن سال‌های ملوان را اتفاقات داوری از جام محروم کرد.

وی افزود: ممکن است یک تیمی امسال قهرمان شود و سال بعد تصمیم بگیرد خود را منحل کند. فراز و نشیب بخشی از فوتبال است و ما هم دوست داریم اوج بگیریم و به رویاهایمان برسیم و شاید همین دستیابی باعث شود که امکاناتمان بهتر شوند. متاسفانه هراس این وجود دارد که چنین نگاهی در برخی از مسئولان فوتبال ما، خدایی نکرده به داوران هم تسری پیدا کند. اگر تلاش و توان ما باعث شود که به رتبه بهتری برسد، دوست داریم برسیم و اگر فوتبالی به این موفقیت نرسیم، مشکلی وجود ندارد و می‌پذیریم.

او درباره اتفاقات این فصل ملوان اظهار داشت: ما الان در رتبه پنجم جدول هستیم اما اگر اشتباهات داوری وجود نداشت، شرایط کاملا متفاوتی داشتیم. مسئله ما فقط بازی دیروز با پرسپولیس نیست، در دیدار با استقلال در بازی رفت هم کرنر منجر به گل تیم حریف به اشتباه گرفته شد و ما به همین سادگی با همین نتیجه مشابه، به تیم استقلال هم باختیم. خودتان می‌توانید محاسبه کنید که اگر این دو باخت وجود نداشت، سرنوشت جدول لیگ برتر به چه سمتی می‌رفت و در ادامه لیگ نیز با تیم‌هایی بازی داریم که رقیب مستقیم ما در جدول هستند.

مدیررسانه ملوان در پایان گفت: متاسفانه در بازی رفت مقابل سپاهان نیز اشتباهات داوری وجود داشت و ما با این وجود، توانستیم در استادیوم حریف به پیروزی برسیم. ملوان باشگاهی است که همیشه برخوردی محترمانه، منصفانه و عاری از هیجانات نسبت به داوران داشته اما نمی‌توانیم قبول کنیم که حداقل در چهار صحنه تاثیرگذار یک بازی، داوران علیه ما تصمیم بگیرند. در بازی مقابل پرسپولیس داوری پیروزی را از ما گرفت و ما هم تصمیم گرفتیم دیگر سکوت نکنیم.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها