۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰
بازدید:۴۹۷
خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال به اتهام سنگین باشگاه استقلال به داور دیدار بازی با آلومینیوم اراک در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر واکنش نشان داد.
کد خبر : ۸۰۸۲۸

باشگاه استقلال در بخشی از بیانیه امروز (شنبه) خود با اشاره به اشتباهات داوری نوشت: «هفته قبل گل صد درصد سالم استقلال نادیده گرفته شد و همین هفته هم اگر شرافت کمک داور نبود، باز هم به گفته رسانه‌ها و شاهدان در ورزشگاه اراک، داور وسط قصد نداشت گل سالم استقلال را بپذیرد و حتی شنیده شده است به کمک داور بابت پذیرش گل استقلال معترض شده که اگر این موضوع راست باشد باید فاتحه این داوری و مسابقات را خواند!!».

 


باشگاه استقلال به صراحت اشاره کرده است که رضا عادل داور بازی این تیم مقابل آلومینیوم علاوه بر اینکه قصد نداشت گل سالم استقلال را اعلام کند بلکه از اینکه کمک داور تصمیم به اعلام گل گرفته، به او معترض شده است، اتهامی که سنگین است و باید دید واکنش کمیته‌های داوران، انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال به این موضوع چیست. پیگیری‌ها نشان می‌دهد باشگاه استقلال به طور جدی پیگیر این قضیه است و قصد دارد پرونده را در مراجع قضایی فدراسیون پیگیری کند.

در این رابطه دو موضوع مطرح است، نخست اینکه باشگاه استقلال چطور به این نتیجه رسیده است که رضا عادل به تصمیم کمک خود معترض شده است، دوم اصل ماجراست که اگر صحت داشته باشد، اتفاق عجیبی است و هر دو مقوله نیاز به ورود کمیته‌های انضباطی و اخلاق دارد.

براین اساس با خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم و نظرش را جویا شدیم که افشاریان اظهار کرد: به هر موضوعی که از طرف هر تیم یا شخصی مطرح می‌شود، رسیدگی می‌کنیم. همه اتفاقات مربوط به داوری‌ها در این هفته که از جانب تیم‌ها مطرح شده است، در کمیته‌های انضباطی و اخلاق پیگیری می‌شود. این ادعا نیز در کمیته اخلاق به طور حتم پیگیری خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جواد نکونام سرمربی استقلال پس از پایان بازی با انتقاد از قضاوت عادل، داور بازی با آلومینیوم گفته بود می‌داند چرا داور به او کارت داد تا بازی بعدی را از دست بدهد. سرمربی آبی‌پوشان در ادامه اظهاراتش به پرسپولیسی بودن دو داور دربی فصل گذشته نیز اشاره کرد.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها