۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۵
بازدید:۹۶
صد انلاین | پلیس پاکستان اعلام کرد در حمله افراد مسلح ناشناس به اتوبوس حامل غیرنظامیان در ایالت بلوچستان پاکستان ۱۱ نفر کشته شدند.
کد خبر : ۸۰۵۴۴

به گزارش صد انلاین ، پلیس پاکستان اعلام کرد تندروان جدایی‌طلب با مسدود کردن بزرگراه منتهی به ایران، 11 مسافر را ربوده و سپس به ضرب گلوله کشتند.

 

 

 

 


«حبیب الله موسی خیل» معاون کمیسر پلیس، این رویداد را تأیید کرد و گفت نیروهای امنیتی پاکستان پس از جستجو، اجساد قربانیان را از زیر یک پل کشف کردند.

او افزود در میان کشته شدگان 9 نفر از مسافران یک اتوبوس هستند.

پلیس ایالت لوچستان نیز اعلام کرده است حدود 12 مرد مسلح بزرگراه را مسدود کردند و پس از بررسی کارت هویت، 9 مسافر را به کوه‌های مجاور بردند و در آنجا به ضرب گلوله کشتند.

مقامات گفتند مسافرین از شهر کویته عازم شهر مرزی تفتان و همه ساکنان ایالت پنجاب بودند. هویت سایر قربانیان تاکنون مشخص نشده است.

 

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است، اما گروه جدایی طلب بلوچ موسوم به «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» در گذشته مسئولیت اکثر حملات در این منطقه را به عهده گرفته است.

علاوه بر این گروه، چندین گروه غیرقانونی بلوچ در این ایالت فعال هستند و به طور معمول نیروهای امنیتی و همچنین شهرک‌نشینان دیگر مناطق پاکستان را هدف قرار می‌دهند.

4561/ب

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها