آخرین اخبار
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۸
بازدید:۱۲۸
صد آنلاین | فایننشال تایمز نوشت که اوکراین در حال تشویق لهستان، رومانی و اسپانیاست تا سیستم‌های پاتریوت خودشان را به کی‌یف بدهند.
کد خبر : ۸۰۵۳۸

به گزارش صد آنلاین ، یکی از منابع مطلع همچنین به این روزنامه گفت: مقام‌های اوکراینی به هفت سیستم پاتریوت نیاز دارند.

 

 

 

 


پاریس تاکید کرد اوکراینی‌ها به ما گفتند که در سال جاری میلادی به آنها کمک کنیم تا بتوانیم خودمان را برای یک ضد حمله جدید در سال آتی میلادی آماده کنیم.

فایننشال تایمز همچنین نوشت، گفته شده که سران کشورهای اروپایی تمایلی برای تامین پاتریوت بیشتر به اوکراین ندارند چون خودشان به سامانه‌ها و ظرفیت‌های دفاعی‌شان نیاز دارند.

آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان به ویژه ارسال و تحویل سیستم‌های پاتریوت بیشتر به اوکراین را رد کرده و گفته که ورشو می‌تواند موشک‌های دوران شوروی بیشتری به کی‌یف بدهد اما به جزئیات آن اشاره‌ای نکرده است.

 

روزنامه انگلیسی گاردین اعلام کرد که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت‌وگو با کاخ سفید بر سر بسته حمایتی از اوکراین را آغاز کرده است.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه گفته بود که دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین اخیرا از وی خواسته تا هفت سامانه پاتریوت به این کشور ارسال شود.

روز چهارشنبه وزیر خارجه اوکراین به واشنگتن پست گفت که دیپلماسی منعطف و دوستانه کارایی ندارد و اکنون به دنبال مطالبه خشن برای دریافت سامانه‌های دفاعی پاتریوت از متحدان غربی اوکراین است.

اخیرا نیز آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان گفته بود که منابع سامانه‌های دفاع هوایی این کشور کم شده و برلین به همراه دیگر شرکا به دنبال فرصت‌هایی برای خرید این سامانه‌ها برای اوکراین از کشورهای ثالث هستند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها