آخرین اخبار
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۲:۵۲
با آنها برخورد کنید، به خاطر فوتبال ایران

درخواست انضباطی پرسپولیس برای استقلال

بازدید:۲۰۸۴
باشگاه پرسپولیس در ساعاتی بعد از بیانیه استقلال به اتهامات تند آبی‌ها واکنش نشان داد.
کد خبر : ۸۰۵۱۲

 ساعاتی بعد از بیانیه اتهام‌آمیز استقلال در مورد هواداری 70 درصد داوران از تیم فوتبال پرسپولیس، باشگاه سرخپوش تهرانی با انتشار یک بیانیه که ادبیات همیشگی این باشگاه را در خود دارد، از کمیته انضباطی و اخلاق درخواست کرد که به خاطر فوتبال ایران با آنها برخورد کند.

 


باشگاه پرسپولیس نوشته که قصد دارد از باشگاه استقلال شکایت کند اما بیم آن می‌رود که دوباره باوجود اتهامات، استقلال تبرئه شود و به همین دلیل مسئولیت برخورد با آبی‌ها را متوجه کمیته اخلاق و انضباطی کرده است.

 

 

بیانیه پرسپولیس را بخوانید:

یک داستان تکراری باز هم در حال روی دادن است. باز هم علیه پرسپولیس حرف‌هایی می‌زنند که توهین به شعور جامعه و ارکان فوتبال است و باز از سوی ارکان انضباطی و اخلاقی برخورد نمی‌شود و باز آن‌ها با خاطر آسوده‌تری به این روند ادامه خواهند داد.
باز ما شکایت خواهیم کرد و باز تبرئه خواهند شد و باز به زعم خود به پرسپولیس و فوتبال ایران توهین خواهد شد.
یک روز برای توجیه ناکامی و روز دیگر از ترس ناکامی. یک روز برای بهره‌مند شدن از امتیازات ویژه و روز دیگر به دنبال فشار به ارکان فوتبال، داوری یا آدم‌های نامرئی. تنها تغییر این است که حالا وسط دعواهای خودشان پای پرسپولیس را هم وسط کشیده‌اند.
در جمعه‌ای که گذشت باز هم پای پرسپولیس را وسط کشیدند در حالی که در همین فصل جاری رقابت‌ها اگر در رویایی مستقیم با پرسپولیس از اشتباهات داوری بهره‌مند نشده بودند، اکنون در صدر جدول نبودند. در پایان نیم فصل نخست هم در صدر جدول نبودند.
همه این ها در حالی اتفاق می‌افتد که انتظار داشتیم کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال در تمام این سال‌ها جلوی این مساله را بگیرند. با آن برخورد مناسب و پیشگیرانه داشته باشند نه این به آن‌ها احساس مصونیت بدهد و همین باعث شود این آفت به دیگر تیم‌ها هم سرایت کند.
انتظار برخورد داشتیم نه به خاطر پرسپولیس، نه به خاطر فوتبال، حداقل از این باب که بسیاری اوقات این توهین‌ها و گزافه‌ها تهمت و افترا به راس تا ذیل فوتبال بوده است و این قابل کتمان نیست.
هواداران بعد از اظهاراتی که این جمعه از سوی بعضی عوامل تیم‌ها علیه پرسپولیس مطرح شد انتظار طرح شکایت از سوی پرسپولیس دارند، باشگاه قطعا فردا شکایت خود را مطرح و مستندات را ارسال می‌کند. همان‌طور که دفعات قبل چنین کردیم. همان‌طور که بعد از دربی چنین کردیم. ولی چه شد؟ دفعات قبل تبریه شدند. معلوم نیست این مصونیت برای آن‌ها برای این همه توهین و بی‌احترامی از کجا می‌آید که تمامی ندارد. از بین نمی‌رود و به نفرات بعدی هم منتقل می‌شود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها