۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۲:۲۹
بازدید:۱۵۷۷
 در دقیقه ۴۹ گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید. این صحنه فقط با VAR و تصاویر تلویزیونی قابل تشخیص بود اما به هر حال کمک داور اشتباه کرد و این گل آفساید بود.
کد خبر : ۸۰۵۰۷

«سید علی» کارشناس داوری:

 در دقیقه ۴۹ گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید. این صحنه فقط با VAR و تصاویر تلویزیونی قابل تشخیص بود اما به هر حال کمک داور اشتباه کرد و این گل آفساید بود.

 


 در دقیقه ۲۴ دروازه‌بان پرسپولیس بعد از دفع توپ، با کف پا بازیکن حریف را زد که باید یک ضربه پنالتی برای ملوان اعلام می‌شد و یک کارت زرد هم به دروازه‌بان پرسپولیس داده می‌شد.

 

 

 

به نقل از ورزش سه، در این بازی دو صحنه در حوالی محوطه جریمه پرسپولیس اتفاق افتاد که یکی برخورد دروازه‌بان پرسپولیس با رضا جعفری بود و دیگری هم تکل شدید امید عالیشاه روی پای محمد عمری که هیچ یک خطا گرفته نشد.

همچنین گل تیم پرسپولیس هم در یک صحنه مشکوک به آفساید رقم خورد که در این صحنه محمد هاشمی‌نسب کمک داور بازی آفساید نگرفت و پرچم خود را بالا نبرد.

در همین خصوص کارشناسان داوری نظرات خود را ابراز کردند که در ادامه می‌خوانید:

برخورد امیررضا رفیعی با رضا جعفری (مشکوک به پنالتی):

ابراهیم میرزابیگی: دروازه‌بان پرسپولیس بعد از دفع توپ بی احتیاطی می‌کند و پای بازیکن ملوان را لگد می‌کند. داور باید یک پنالتی به سود ملوان اعلام می‌کرد.

محمدحسین ترابیان: دروازه‌بان بعد از دفع توپ با استوک، مچ پا و کفش مهاجم را لگد می‌زند. داور باید اعلام پنالتی می‌کرد و بخاطر ماهیت بی پروایی خطا به دروازبان اخطار میداد. البته با توجه به منطقه وقوع خطا، فاصله و زاویه داور به صحنه، تشخیص اینجور صحنه با VAR امکان پذیر است.

تورج حق‌وردی: این صحنه پنالتی است.

سعید علینژادیان: لحظه‌ای که دروازه‌بان قصد دفع توپ را دارد، پای مهاجم جایی است که در لحظه فرود پای بازیکن است. به این ترتیب ادامه بازی صحیح است.

گل پرسپولیس به ملوان (مشکوک به آفساید):

ابراهیم میرزابیگی: عیسی آل‌کثیر نیم بدن جلوتر از مدافع قرار داشت و آفساید بود. این صحنه واقعا به وار نیاز دارد و کادر کمک داور در این صحنه خیلی سخت بود.

محمدحسین ترابیان: در لحظه تماس و ارسال توپ توسط مهاجم، همدسته مهاجم در موقعیت آفساید قرار دارد. بنابراین گل به ثمر رسیده توسط مهاجم مردود می‌باشد.

تورج حق‌وردی: گل در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

سعید علینژادیان: صحنه سختی است اما کتف و زانوی مهاجم در وضعیت آفساید قرار دارد.

برخورد امید عالیشاه با محمد عمری (مشکوک به خطا):

ابراهیم میرزابیگی: بازیکن پرسپولیس برای توپ می‌رود و توپ را می‌زند. پس از آن برخوردی هم صورت می‌گیرد اما خطا نیست.

محمدحسین ترابیان: بازیکن مدافع در ‌بیرون از محوطه جریمه با بی پروایی بازیکن مهاجم سرنگون می‌کند. داور باید اعلام خطا می‌کرد و به مدافع اخطار می‌داد.

تورج حق‌وردی: خطا باید پشت محوطه جریمه اعلام شود.

سعید علینژادیان: تکلی که آقای عالیشاه می‌زند با بی ملاحظگی است و خطا پشت محوطه جریمه است و اخطار باید داده شود.

 

 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها