آخرین اخبار
۲۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۴:۵۸
بازدید:۱۱۹۱
فرهادی گفت: حقوق نیرو‌های حق التدریس را تا آذر ماه پرداخت کردیم و به زودی حقوق سه ماه زمستان این دسته از همکاران را نیز تسویه خواهیم کرد. 
کد خبر : ۸۰۴۲۶

در جلسه‌ای با حضور وزیر آموزش و پرورش دستاورد‌های این وزارت‌خانه به همراه برنامه‌های سال جدید تشریح شد. 

در این جلسه علی فرهادی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در ابتدا با اشاره به ساماندهی نظام رتبه‌بندی و اعتراضات مربوط به آن گفت: قریب ۵۷۲ هزار اعتراضات به رتبه‌بندی بررسی شد و خوشبختانه امروز این عدد تقریبا به صفر رسیده است. معوقات ناشی از اعتراضات رتبه بندی معلمان عزیز را نیز با کمک دولت مردمی از یک فروردین ۱۴۰۲ پرداخت کردیم.

او افزود: همچنین پیگیری صدور احکام بازنشستگی بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ناظر به رتبه بندی را دنبال کردیم که در نهایت احکام این عزیزان توسط صندوق بازنشستگی کشوری صادر شد.  از جمله مهمترین اقدامات بودجه‌ای سال ۱۴۰۲ توزیع اعتبارات بر اساس زیر نظام توزیع و تخصیص منابع مبتنی بر سند تحول بود که فرآیند آن نیز آغاز شد و این توزیع از استان‌ها آغاز شده و خوشبختانه بازخورد‌های مناسبی را هم دریافت کردیم.

فرهادی با بیان اینکه کمک هزینه فوت و ازدواج فرهنگیان را که از سال ۱۳۹۹ باقی مانده بود؛ پرداخت کردیم؛ گفت: حقوق نیرو‌های حق التدریس را تا آذر ماه پرداخت کردیم و انشاالله به زودی حقوق سه ماه زمستان این دسته از همکاران را نیز تسویه خواهیم کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: با وجود اینکه در سال ۱۴۰۲ هیچ مجوزی برای به کارگیری نیرو‌های خرید خدمات نداشتیم با این حال با پیگیری فراوان وزیر  آموزش و پرورش و دستور ریاست محترم جمهور در مهر ماه ۱۴۰۲ نیرو‌های خرید خدمات بکار دعوت شدند، اما با توجه به اینکه در اعتبارات سال تحصیلی جاری هیچ بودجه‌ای برای این عزیزان پیش بینی نشده بود، پرداخت حقوق نیرو‌های خرید خدمات با تاخیر مواجه شد، اما با این وجود و مشکلات ناشی از عدم پیش بینی در بودجه سنواتی، حقوق نیرو‌های خرید خدمات نیز تا دیماه پرداخت شد و به زودی ماه‌های بهمن و اسفند نیز پرداخت خواهد شد.

فرهادی تاکید کرد:  اعتبار لازم برای بیمه تکمیلی فرهنگیان تامین شد و هر ماه حدود ۳۴۰ میلیارد تومان اعتبار این مسئله بود که تامین و پرداخت شد. در شهریور ماه ۱۴۰۲ به بعد پاداش سال ۱۴۰۱  تامین و واریز شد و البته بخشی از مابه‌التفاوت پاداش سال ۱۴۰۰ ناظر به رتبه بندی نیز در حال تامین بوده و به زودی به حسابشان واریز خواهیم کرد.

او افزود: در اسفند و فروردین ماه سال جدید حدود ۲/۳ میلیون نفر در روز اسکان نوروزی داشتیم که به کمک همکارانمان در واحد امور پشتیبانی و مدیران کل استان‌ها این میزبانی صورت گرفت. 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح بزرگ توزیع شیر رایگان با دستور رئیس جمهور محترم بعد از ۱۰ سال وقفه فعال شد که تا پایان اسفند ۱۴۰۲ به ۲۰۰ میلیون پاکت شیر رسیده است و به صورت میانگین ۲۵ نوبت شیر از ابتدای آبان تا اسفند در مدارس ابتدایی توزیع شده است و ۱۵ نوبت دیگر توزیع شیر را در فصل بهار خواهیم داشت. طرح توزیع شیر با اعتبار مورد نیاز دو هزار میلیارد تومان نه در جداول بودجه‌ای پیش بینی شده بود و نه مجوزش را داشتیم؛ اما خوشبختانه با دستور رئیس جمهور و پیگیری جهادی وزیر آموزش و پرورش در هیات دولت این طرح نیز با موفقیت زیاد انجام شد.

او افزود: تدوین آیین نامه‌های اجرایی احکام برنامه هفتم را داشتیم که خوشبختانه آغاز شده است.

فرهادی تاکید کرد در سال ۱۴۰۲ اعلام کردیم که از این پس بر اساس عملکرد بودجه‌بندی و بودجه‌ریزی خواهیم داشت و تنها به تعداد و آمار نگاه نمی‌کنیم بلکه عملکرد شاخص بسیار مهمی در توزیع بودجه خواهد بود.

همچنین فرهادی از انعقاد تفاهم‌نامه تامین مسکن فرهنگیان با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و افزود این طرح نیز کلید خورده و به زودی عملیات ساخت مسکن فرهنگیان آغاز خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تفاهم‌نامه با بانک ملی را نیز اصلاح کردیم که طی آن توانستیم از این فرصت نه تنها برای پرداخت وام فرهنگیان استفاده کنیم بلکه حتی برای خرید اوراق وزارت آموزش و پرورش نیز اقدام کنیم.

فرهادی همچنین از آعاز به کار سامانه جامع و یکپارچه اسکان فرهنگیان از اسفند ۱۴۰۲ و نوروز ۱۴۰۳ خبر داد و عنوان کرد که این سامانه از این پس اصلی‌ترین پایگاه اسکان فرهنگیان خواهد بود.

او از پایان آزمون استخدامی ۵۱ هزار نفری سال ۱۴۰۲ خبر داد که منجر به استخدام حدود ۴۵ هزار نفر معلم شد و اعلام کرد در سال ۱۴۰۳ نیز بیش از ۷۲ هزار نفر مجوز استخدام ماده ۲۸ دارند و همچنین بیش از ۳۲ هزار نفر دانشجو معلم برای سال ۱۴۰۳ جذب و استخدام خواهند شد.

فرهادی ابراز امیدواری کرد که در ادامه نیز تلاش برای اخذ مجوز استخدامی حدود ۲۰ هزار نفر نیروی سرایدار مدرسه و خدمتگذار نیز آغاز و عملیاتی شود.

منبع: روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها