آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۴
بازدید:۱۳۴۷
صد آنلاین | دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در اظهاراتی گفت: حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق ناقض تمامی اصول و قوانین بین‌المللی بوده است
کد خبر : ۸۰۴۲۴

به گزارش صد انلاین ،  سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس که قرار است در ماه ژوئن برگزار شود، گفت هر مذاکره‌ای بدون حضور روسیه «بی‌معنا» خواهد بود.

 

 

 

 
کنفرانس صلح اوکراین قرار است در ماه ژوئن در سوئیس برگزار شود و انتظار می‌رود که حدود ۱۲۰ کشور در این کنفرانس شرکت کنند البته روسیه صراحتا اعلام کرده که حتی اگر دعوت شود، حاضر به شرکت در این کنفرانس نیست.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در یک جلسه توجیهی درخصوص احتمال اتخاذ توافقنامه‌های استانبول به عنوان پایه‌ای برای مذاکرات روسیه-اوکراین گفت: اکنون وضعیت ژئوپلیتیکی بسیار متفاوت بوده، اما با این حال مسکو نسبت به مذاکرات آماده است.

او در ادامه تاکید کرد که هرگونه مذاکره‌ای برای صلح اوکراین بدون حضور روسیه «بی‌معنا» خواهد بود.

منبعی در دولت ترکیه پیشتر به این خبرگزاری گفت: «دستیابی به آتش‌بس و صلح پایدار نیازمند حضور تمامی طرف‌ها است. این موضع بار‌ها توسط ما در سطح رسمی اعلام شده است. هم‌چنین احیای روند حل‌وفصل درگیری اوکراین توسط آنکارا می‌تواند به آتش‌بس کمک کند و آنکارا برای میانجیگری در این خصوص آماده است.»

پسکوف مجددا درباره مذاکرات صلح اوکراین خاطرنشان کرد: «اول، درک این مسئله که آنها درباره چه چیزی و چه نوع فرمول صلحی صحبت می‌کنند، مهم است. دوما، ما بار‌ها تکرار کرده‌ایم که روند مذاکره بدون حضور روسیه بی‌معنا و پوچ است. علاوه بر این، رژیم کی‌یف آشکارا در مورد برنامه‌های تهاجمی و برنامه‌های تروریستی خود علیه زیرساخت‌های فدراسیون روسیه صحبت می‌کند. اوکراین یک بار دیگر ماهیت خود را نشان داده و این مسئله ثابت می‌کند که تصمیم رئیس‌جمهور پوتین برای آغاز عملیات ویژه نظامی کاملا درست و دقیق بوده است.

سخنگوی کرملین در قسمت دیگری از اظهاراتش با اشاره به وضعیت غرب آسیا بیان کرد: «هیچ درخواستی از روسیه برای کمک به حل‌وفصل وضعیت میان ایران و اسرائیل مطرح نشده است. هم‌چنین، حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق ناقض تمامی اصول و قوانین بین‌المللی بوده است و روسیه از کشور‌های خاورمیانه می‌خواهد خویشتن‌داری پیشه کنند تا وضعیت کنونی به بی‌ثباتی کامل منجر نشود.»

4561/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها