آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳
بازدید:۲۸۸
صد انلاین | قیمت نقره پس از تعطیلات نوروزی به دلیل افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت جهانی طلا افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به قیمت بالای طلا، مدتی است که تقاضا برای مصنوعات و شمش های نقره افزایش یافته است. این فلز با تغییرات دنیای طلا و نقره سازگار است.
کد خبر : ۸۰۴۰۶

 

به گزارش صد آنلاین ،  قیمت نقره پس از تعطیلات نوروزی به دلیل افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت جهانی طلا افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به قیمت بالای طلا، مدتی است که تقاضا برای مصنوعات و شمش های نقره افزایش یافته است. این فلز با تغییرات دنیای طلا و نقره سازگار است.

 

 

 

 

 


پس از تعطیلات نوروزی قیمت نقره، فلزی که پس از طلا پر تقاضا است، افزایش یافت. هر گرم نقره ۹۹۹ از قیمت ۴۹۰۰۰ ۲۸۰ تومان روز یازدهم فروردین ۵۵۰۰۰ و ۳۴۰ تومان روز پانزدهم فروردین اعلام وصول. این رشد یک افزایش قابل توجه در یک بازار کند است.

لازم به ذکر است که همزمان با افزایش قیمت جهانی طلا به ۲۳۰۰ دلار، قیمت نقره از ۲۴ دلار به ۲۷ دلار افزایش یافت.

از آنجایی که نقره نیز مانند طلا یک کالای مطمئن محسوب می شود، عوامل موثر بر قیمت طلا نیز بر قیمت نقره تاثیر می گذارد.

از دیدگاه بازار جهانی، سیاست پولی فدرال رزرو بر قیمت جهانی نقره تأثیر می گذارد. در بازار داخلی، نوسانات قیمت دلار و طلا، اطلاعات و داده های اقتصادی مانند نرخ بیکاری، دستمزدها، نرخ تولید و آمار رشد تولید ناخالص داخلی و همچنین تورم بر قیمت نقره تاثیرگذار است.

بازار نقره چگونه از رکود خارج شد؟

اختلاف قیمت زیاد طلا و نقره در سال های اخیر جایگزین طلا شده است. به گفته نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزایش قیمت طلا بازار خرید و فروش نقره را تا حدودی داغ کرده است. پیش از این بذرافشان در این خصوص به ایران تحلیل گفت: در چند سال اخیر در فضای نقره کمی ضعیف بودیم اما با توجه به افزایش قیمت طلا حدود پنج سال است که شرایط خرید نقره بهتر شده است.
نقره امسال ۹ هزار تومان گران شده است

لازم به ذکر است قیمت هر گرم نقره در آخرین معامله نقدی روز سه شنبه ۲۱ ۹۹۹ بوده است. فروردین ۵۷۰۰۰ ۹۸۰ تومان معامله شد. این در حالی است که در آخرین روز معاملاتی سال گذشته هر گرم نقره با قیمت ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شده بود. قیمت نقره در سال جدید ۱۹.۳۰ درصد و ۹ هزار و ۳۸۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

همچنین مانند طلا قیمت نقره بر اساس قیمت روز و دستمزد محاسبه می شود و مانند طلا هزینه تولید دارد اما ارزش افزوده ندارد.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها