آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۳
بازدید:۱۳۳
صد آنلاین | مشاور ارشد نظامی کی‌یف در امور مسائل جنسیتی ضمن تأکید بر «خدمت اجباری زنان» در اوکراین، استدلال کرد که دولت این کشور باید «ذهنیت قدیمی» خود را کنار بگذارد و برابری واقعی را در نیروهای مسلح اوکراین اجرا کند.
کد خبر : ۸۰۳۷۸
 

به گزارش صد آنلاین ، همزمان با اینکه اوکراین در میدان نبرد با کمبود نیرو و تجهیزات مواجه شده، مسئله کاهش سن سربازی و هم‌چنین خدمت اجباری برای زنان در نیرو‌های مسلح اوکراین مطرح می‌شود. اگرچه هنوز تصمیم و برنامه‌ای در این خصوص رسما اعلام نشده، اما مدتهاست که پیشنهادات و گمانه‌زنی‌هایی عنوان می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش ایسنا، «اوکسانا گریگوریوا» مشاور ارشد نظامی کی‌یف در امور مسائل جنسیتی در گفتگو با روزنامه تایمز بیان کرد: «قانون اساسی ما می‌گوید که وظیفه هر اوکراینی است که از سرزمین خود محافظت کند بنابراین درست است که زنان نیز خدمت کنند.»

 وی افزود: «روسیه به آسانی ناپدید نخواهد شد؛ بنابراین ما هم مثل اسرائیل باید آماده باشیم و زنان و مردان خود را برای آمادگی جنگ آموزش دهیم.»

این مقام اوکراینی تاکید کرد: ما باید ذهنیت قدیمی را کنار بگذاریم و تغییر پیدا کنیم. باید دختران از سن جوانی آماده شوند که چگونه از کشور محافظت کنند.

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها