آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱
بازدید:۱۲۶
صد انلاین | رییس پلیس راه کشور گفت: در تعطیلات عید فطر ۷۰ نفر از هموطنان در تصادفات جان خود را از دست دادند و ۲۲۲۳ نفر هم مصدوم و مجروح شده‌اند.
کد خبر : ۸۰۳۷۴

به گزارش صد انلاین ، سردار مومنی رییس پلیس راه کشور  با اشاره به آغاز طرح ترافیکی ویژه تعطیلات عید فطر از ۲۱ فروردین گفت : این طرح تا ۲۵ فروردین در جاده های کشور اجرا می شود.

 

 

 

 


وی با اشاره به تردد روان در اکثر محورهای کشور گفت: همچنین بارش باران را در برخی محورهای استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل گیلان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی را شاهد هستیم.

وی گفت: در طول اجرای طرح خوشبختانه شاهد کاهش آمار جانباختگان تصادفات به میزان ۶۳ درصد بودیم و همچنین شمار مصدومان تصادفات هم ۱۷ درصد کاهش یافته است اما با این وجود متاسفانه در این مدت ۷۰ نفر از هموطنان در تصادفات جان خود را از دست دادند و ۲۲۲۳ نفر هم مصدوم و مجروح شده‌اند.

به گفته رییس پلیس راه کشور، برای فردا آخرین روز تعطیلات عیدفطر محدودیت‌های ترافیکی پیش بینی شده است. از ساعت ۸:۳۰ صبح فردا جمعه آزاد راه تهران - شمال به سمت چالوس مسدود می شود و از ساعت ۹:۳۰ از پل زنگوله مسیر به سمت چالوس مسدود می شود و از ساعت ۱۱:۳۰ از مرزن آباد به سمت تهران مسیر یکطرفه می شود.

مومنی همچنین با اشاره به بازگشایی قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال بازگشایی گفت:‌ امسال مثل سنوات گذشته محدودیت‌های ترافیکی برای مردم بومی و محلی ایجاد نمی کنیم و این هموطنان می‌توانند از مسیر قدیم کرج چالوس تا تونل کندوان تردد داشته باشند ولی آن دسته از هموطنانی که قصد رفتن به سمت چالوس را داشته باشند از ساعت ۷ به بعد از میدان امیرکبیر نمی‌توانند تردد کنند.

فرمانده پلیس راه کشور درباره حجم ترافیکی بالای مسافران در برخی استان‌ها، گفت:‌ بیشترین انباشت را در استان‌های گیلان، مازندران ، گلستان و خراستان رضوی را شاهد هستیم و توصیه به هموطنان این است که به هنگام برگشت قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند و به هنگام خستگی و خواب آلودگی رانندگی نکنند.،متاسفانه نزدیک به ۴۴ درصد تصادفات جاده‌ای در کشور به علت عدم توجه به جلو است که بخشی از آن به علت استفاده با تلفن همراه حین رانندگی است.

4561/ب

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها