آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۰
آیا به مهریه مالیات تعلق می‌گیرد ؟
بازدید:۳۸۱
صد آنلاین | سازمان امور مالیاتی کشور در واکنش به دروغ پردازی برخی از رسانه‌ها درباره مهریه اعلام کرد: مهریه طبق قانون، معاف از مالیات است.
کد خبر : ۸۰۳۲۳


به گزارش صد آنلاین ، سازمان امور مالیاتی کشور در واکنش به دروغ پردازی برخی از رسانه‌ها درباره مهریه اعلام کرد: مهریه طبق قانون، معاف از مالیات است.

 

 

آیا به مهریه مالیات تعلق می‌گیرد ؟



داود خدابنده مدیرکل روابط عمومی سازمان امور مالیاتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «مهریه به موجب ماده ۱۴۴ قانون مالیات‌های مستقیم معاف از مالیات است.

ماده ۱۴۴- جهیزیه منقول و مهریه اعم از منقول و غیر منقول از پرداخت مالیات معاف است.»

گفتنی است که در چند روز گذشته رسانه‌های منتقد دولت شایعه مالیات بر مهریه را مطرح و بر روی مالیات ۹۵ میلیونی برای ۱۱۰ سکه مهریه موج سواری کردند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها