آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۰
آمریکا در ازای پول به اوکراین سلاح می‌دهد
بازدید:۲۹۵
صد آنلاین | به دلیل جلوگیری از تصویب کمک‌های نظامی به اوکراین، ایالات متحده شروع به فروش سلاح به کی‌یف در قبال پول کرد.
کد خبر : ۸۰۳۱۳


به گزارش صد آنلاین ، به دلیل جلوگیری از تصویب کمک‌های نظامی به اوکراین، ایالات متحده شروع به فروش سلاح به کی‌یف در قبال پول کرد.

 

 

 

آمریکا در ازای پول به اوکراین سلاح می‌دهدوزارت امور خارجه آمریکا با فروش اضطراری سامانه‌های دفاع هوایی به اوکراین به قیمت ۱۳۸ میلیون دلار موافقت کرده است.

مقامات وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کردند: ما در مورد سیستم Hawk Phase III صحبت می‌کنیم. آن‌ها عمدتا برای مبارزه با هواپیما‌های بدون سرنشین استفاده می‌شوند.

رئیس‌جمهور آمریکا برای ادامه کمک نظامی به اوکراین ۶۱ میلیارد دلار درخواست کرده است، اما جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان در ازای آن خواستار تشدید آشکار سیاست مهاجرتی بایدن هستند و به همین دلیل تصویب بسته کمکی جدید آمریکا به اوکراین را مسدود کرده‌اند.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید، پیش از این نشست بر نیاز فوری برای ادامه تحویل تسلیحات و تجهیزات به اوکراین تاکید کرده بود. وی با اشاره به اینکه آخرین کمک اعلام شده از سوی آمریکا در ۲۷ دسامبر بود، گفت: از آن زمان تاکنون هیچ کمک دیگری صورت نگرفته است و تا زمانی که بودجه دریافت نکنیم، کمک دیگری نخواهد بود.

اخیرا امی تابرویل، سناتور جمهوری‌خواه از آلاباما با ارائه اسنادی اعلام کرد که ایالات متحده در هر ثانیه حدود ۸۰۰۰۰ دلار برای کمک به اوکراین هزینه می‌کند.

وی تاکید کرد که چنین سطحی از هزینه‌ها برای واشنگتن غیرقابل قبول است و پیشنهاد کرد راه‌های بهتری برای خرج کردن پول مالیات دهندگان آمریکایی پیدا شود.

آمریکا دیروز مدعی شد تسلیحاتی را که در راه ارسال برای انصارالله یمن بوده ضبط کرده است که آن را به نیرو‌های مسلح اوکراین تحویل داده است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها