آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۸
روسیه: قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه باید فورا اجرا شود
بازدید:۱۲۱
صد انلاین | روسیه بر اجرای فوری قطعنامه‌ای که ماه گذشته میلادی در شورای امنیت سازمان ملل با موضوع درخواست برای برقراری آتش‌بس در غزه تصویب شد تاکید کرد.
کد خبر : ۸۰۲۹۵


به گزارش صد آنلاین ، روسیه بر اجرای فوری قطعنامه‌ای که ماه گذشته میلادی در شورای امنیت سازمان ملل با موضوع درخواست برای برقراری آتش‌بس در غزه تصویب شد تاکید کرد.

 

 

 

 

روسیه: قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه باید فورا اجرا شود


«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در شهر مسکو در پاسخ به پرسشی از سوی خبرنگار خبرگزاری آناتولی تاکید کرد قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل از جمله قطعنامه ۲۷۲۸ که روز ۲۵ مارس با موضوع درخواست برای برقراری فوری آتش‌بس در غزه تصویب شد برای همه اعضای سازمان ملل الزام‌آور هستند.

او خاطر نشان کرد: «روسیه به تاکید بر ضرورت اجرای فوری این تصمیم شورای امنیت سازمان ملل تاکید می‌کند.»

این مقام ارشد وزارت امور خارجه روسیه از ادعای نمایندگان آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل که برخی از بند‌های این قطنامه را «غیر الزام‌آور» خواندند انتقاد و تاکید کرد: «این موضع نشان می‌دهد آمریکا و غرب به دنبال این هستند به بقیه دیکته کنند که چه کار‌هایی انجام دهند و می‌خواهند خودشان انتخاب کنند چه کاری انجام شود و چه کاری انجام نشود.»

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» زاخارووا با اشاره به حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در پایتخت سوریه گفت: «ما شاهدیم که برخی کاملا فراموش کرده‌اند که مصونیت دیپلماتیک و مصونیت کنسولی در ارتباط با کارمندان نهاد‌های خارجی و هیات‌های دیپلماتیک چیست.»

زاخارووا هشدار داد نقض قطعنامه‌ای شورای امنیت سازمان ملل ممکن است به اتخاذ مجازات‌های شدیدتر از جمله از طرف نهاد‌های قضایی بین‌المللی منجر شود.

او ادامه داد: «مایلم به شما یادآوری کنم نقض نظام‌مند فاحش قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و هنجار‌های مربوط به قوانین بیشردوستانه بین‌المللی ممکن است مبنایی برای وضع تدابیر قاطع‌تر، هم از سوی شورای امنیت سازمان ملل و هم از جانب مقام‌های قضایی بین‌المللی قرار بگیرند. ما به نظارت بر تحولات ادامه خواهیم داد.»

حملات و محاصره رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه پس از عملیات هفتم اکتبر طوفان الاقصی رزمندگان حماس تا کنون به شهادت بیش از ۳۳۰۰۰ فلسطینی منجر شده است. این حملات به از بین رفتن بخش زیادی از زیرساخت‌های این باریکه و آواره شدن حدود ۱.۹ میلیون نفر از ساکنان آنجا و مواجهه آن‌ها با خطر بیماری و قحطی منجر شده است.

آفریقای جنوبی با ثبت شکایتی در دیوان بین‌المللی دادگستری، رژیم صهیونیستی را به ارتکاب نسل‌کشی متهم کرده است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها