آخرین اخبار
۲۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۳
لفاظی ضد ایرانی بایدن:
تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل در برابر ایران آهنین است
بازدید:۳۶۷
صد انلاین | رئیس‌جمهور آمریکا برای دلگرم شدن تل آویو در برابر واکنش انتقام جویانه آتی تهران از این رژیم گفت: تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل در مواجهه با تهدیدات نشات گرفته از ایران «آهنین» است.
کد خبر : ۸۰۲۹۳


به گزارش صد آنلاین ، رئیس‌جمهور آمریکا برای دلگرم شدن تل آویو در برابر واکنش انتقام جویانه آتی تهران از این رژیم گفت: تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل در مواجهه با تهدیدات نشات گرفته از ایران «آهنین» است.

 

 

 

لفاظی ضد ایرانی بایدن:تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل در برابر ایران آهنین استجو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت: «به بنیامین نتانیاهو گفتم، تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل در مواجهه با تهدیدات ایران در حمله به اسرائیل، آهنین است».

بایدن تصریح کرد: «من صریح و واضح با نتانیاهو صحبت کرده ام. بی بی و من یک گفتگوی طولانی داشتیم او قبول کرد که اقدامات زیادی مانند کمک بیشتر و کاهش تلفات غیرنظامیان انجام دهد. ما متعهد به بازگرداندن گروگان‌ها به خانه هستیم. تا زمانی که به این هدف دست یابیم، متوقف نخواهیم شد.»

بایدن که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن سخن می‌گفت، افزود: اتحاد ما بزرگترین دارایی آمریکا هستند. ما درباره "حمایت مشترک" خود از آتش بس و معامله گروگان در غزه بحث کردیم.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: همکاری ما با ژاپن در مورد مسائل دفاعی است. بحث‌های ما متوجه کشور خاصی نبود.

بایدن شامگاه سه‌شنبه (به وقت محلی) در اظهاراتی با بیان اینکه با رویکرد بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در غزه مخالف است، تاکید کرد: سیاست (رژیم) اسرائیل در غزه شکست خورده است.

بایدن با انتقاد شدید از حمله اسرائیل به کاروان‌های امدادی در نوار غزه، اظهار کرد: حمله به کاروان کمک‌های امدادی واقعاً غیرقابل توجیه و فضاحت‌بار است.

وی با بیان اینکه اسرائیل باید فوراً آتش‌بس را بپذیرد، تاکید کرد: هیچ بهانه‌ای برای ایجاد مانع از سوی تل‌آویو برای ارسال کمک‌های بشردوستانه از جمله نیاز‌های پزشکی و غذایی به مردم غزه قابل پذیرش نیست و این کار باید بلافاصله آغاز شود.

بایدن همچنین با اشاره به اینکه با مقام‌های تمام کشور‌های منطقه از عربستان سعودی گرفته تا اردن و مصر در این مورد گفتگو کرده و همه آن‌ها آماده انتقال کمک‌های بشردوستانه از جمله تجهیزات و دارو‌های پزشکی و مواد غذایی به غزه هستند، گفت: انتقال این کمک‌ها به غزه باید هم‌اکنون آغاز شود و تا ۶ یا هشت هفته آینده نیز ادامه یابد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها