آخرین اخبار
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰
بازدید:۴۶۸
صد آنلاین | مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت سه سامانه وزش باد شدید، بارش و کاهش محسوس دمای هوا از فردا تا شنبه آینده خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی عضو مدیریت بحران آماده باش هستند.
کد خبر : ۸۰۲۷۳

خطر وقوع سیل و باد شدید در تهران / هشدار به شهروندان تهرانی

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت سه سامانه وزش باد شدید، بارش و کاهش محسوس دمای هوا از فردا تا شنبه آینده خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی عضو مدیریت بحران آماده باش هستند.


 حامد یزدی مهر شامگاه دوشنبه ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات مردم مؤمن و روزه دار، افزود: طی مدت مذکور سامانه اول مبنی بر وزش باد شدید و خیلی شدید و در مناطق مستعد با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی شده است. وی گفت: این مخاطره را روز سه‌شنبه در نیمه جنوبی، چهارشنبه در کل استان تهران به ویژه نیمه غربی و مناطق جنوبی، پنجشنبه کل استان به ویژه نیمه جنوبی و غربی و جمعه نیمه جنوبی و غربی استان خواهیم داشت و توصیه مدیریت بحران به شهروندان به خصوص ساکنین مناطق مذکور این است که از توقف در کنار درختان کهنسال و برپایی چادرهای مسافرتی در این مناطق اجتناب کنند.

یزدی مهر در ادامه بر ضرورت اطمینان از استحکام تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های نیمه تمام توسط ذی نفعان تاکید کرد و ادامه داد: به همه شاغلان در حوزه کار در ارتفاع و داربست‌ها و فعالیت‌های عمرانی توصیه می‌شود در زمان‌های اعلام شده از استقرار در مکان‌های مرتفع مانند دکل‌ها و داربست‌ها خودداری کنند. وی به کاهش کیفیت هوا با توجه به احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش شعاع دید نیز اشاره کرد و یادآور شد: افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای در زمان بروز پدیده گرد و خاک از حضور در فضای باز بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص سامانه بارشی که از ظهر چهارشنبه ۲۲ فروردین آغاز می شود و تا پایان روز جمعه نیز ادامه دارد هشدار داد و اضافه کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد و توصیه اکید مدیریت بحران به مردم این است که مطلقا در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنند. وی گفت: با توجه به احتمال لغزش سنگ و ریزش بهمن از ارتفاعات در تردد از مسیرهای کوهستانی احتیاط کنند و از فعالیت‌های کوهنوردی به ویژه صعود به ارتفاعات بالادست بپرهیزند. این مسوول در ادامه بر ضرورت پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها تاکید کرد و خواستار آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی شد. یزدی مهر در خصوص اعلام هواشناسی مبنی بر کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس برای آخر هفته جاری و اولین روز از هفته آینده در استان تهران به ویژه نیمه شمالی و جنوبی استان، گفت: با توجه به این مخاطره احتمال یخ زدگی شبانه در سطح زمین در ارتفاعات و بعضی مسیرهای کوهستانی پیش بینی شده است که از شهروندان و همه افرادی که قصد تردد در جاده‌های کوهستانی را دارند می خواهیم ضمن همراه داشتن تجهیزات احتیاط در رانندگی را مد نظر داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین در خصوص احتمال افزایش مصرف حامل‌های انرژی با توجه پیش بینی ماندگاری توده هوای سرد تا دوشنبه در ارتفاعات استان هشدار داد و افزود: از همه شهروندان می‌خواهیم در مصرف حامل‌های انرژی مدیریت لازم را داشته باشند. وی از ابلاغ هشدار به دستگاه‌های عضو ستاد خبر داد و اظهار کرد: بر اساس هشدار سامانه‌های مذکور، اعضای مدیریت بحران استان در آماده باش کامل خواهند بود.

21458/غ

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها