آخرین اخبار
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۷
بازدید:۵۸۴
صد آنلاین | یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار از افت معاملات پس از شروع کاهش قیمت‌ها خبر داد.
کد خبر : ۸۰۲۶۶

کاهش 4 میلیونی قیمت سکه / هشدار به خریداران طلا و سکه

یک فعال بازار طلا با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار از افت معاملات پس از شروع کاهش قیمت‌ها خبر داد.  کاهش قیمت طلا و سکه امروز نیز در بازار ادامه داشت و در آخرین نرخ اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران هر قطعه سکه طرح جدید به کانال ۴۱ میلیونی و هر گرم طلا نیز به کانال ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رسیده است.


محمد کشتی آرای فعال بازار طلا و عضو سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار سکه و طلا اظهار داشت: امروز دوشنبه قیمت انس جهانی طلا بار دیگر افزایش یافت؛ اما با توجه به اینکه در بازار داخلی از یک طرف قیمت ارز کاهش یافت و از طرف دیگر حراج طلا در اتاق ارز و طلای بانک مرکزی انجام شد از روز گذشته قیمت‌ها سیر نزولی پیدا کرد.وی اضافه کرد: سیر نزولی قیمت‌ها از سکه آغاز شد؛ در روزهای گذشته حباب سکه تا ۱۱ میلیون تومان افزایش یافته بود اما از روز گذشته با کاهش قیمت سکه کاهش حباب سکه را به همراه داشته است و امروز حباب به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

کشتی‌آرای همچنین گفت: حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حباب سکه کاهش یافته است نیم سکه با افت ۳ میلیونی ۲۵ میلیون تومان شد ربع سکه نیز کاهش ۳ میلیونی داشت و الان ۱۵ میلیون تومان قیمت دارد. سکه‌های یک گرمی نیز کاهش ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان داشته و ۷ میلیون تومان شده است.این فعال بازار درباره کاهش قیمت طلا نیز اظهار داشت: قیمت طلای ۱۸ عیار نیز که تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود با ۱۸۰ هزار تومان کاهش ۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان شده است.وی گفت: در مجموع قیمت‌ها از روز گذشته سیر نزولی پیدا کرده است به دلیل اینکه هر دلار آمریکا ۱۵۰۰ تومان کاهش یافته و التهابات افزایشی که ایجاد شده بود فروکش کرده است.

کشتی آرای با بیان اینکه داد و ستدها در بازار طلا کاهش یافته است؛ افزود: معاملات در اول هفته به شدت افزایش یافته بود از دیروز که روند قیمت‌ها نزولی شد سطح داد و ستدها نیز کاهش پیدا کرد. این فعال بازار در پیش بینی از روند قیمت‌ها نیز اظهار داشت: آینده بازار مشخص نیست امیدواریم هر اتفاقی رخ می‌دهد خوب باشد. در بازار جهانی به نظر نمی‌رسد انس طلا تمایلی به کاهش داشته باشد و احتمال دارد در همین سطح قیمت در نوسان باشد. وی درباره افزایش قیمت انس نیز گفت: تقاضا در بازار جهانی افزایش یافته است این افزایش تقاضا به دلیل حوادث سیاسی جهان و کاهش نرخ بهره آمریکا ایجاد شده است که باعث شده قیمت انس افزایشی شود. 

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها