آخرین اخبار
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰
بازدید:۳۵۳
صد آنلاین | درحالی متوسط قیمت مسکن به حدود ۸۱.۵ میلیون تومان رسیده که با وام ۹۶۰ میلیونی مسکن با احتساب هزینه اوراق حق‌تقدم می‌توان حدود ۸.۷ متر مسکن خریداری کرد.
کد خبر : ۸۰۲۶۲

با وام مسکن چند متر خانه می توان خرید؟

بر اساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی طی اسفندماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق 22گانه تهران با رشد 24.8درصدی نسبت به اسفند سال قبل به 81 میلیون و 440 هزار تومان افزایش یافت.


د راین وضعیت یکی از محل‌های تامین منابع مالی برای متقاضیان ورود به بازار مسکن،‌ تسهیلات بانکی است. حدود یکسال است که سقف وام خرید مسکن با مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش یافته است. این وام که از محل اوراق حق تقدم مسکن (تسه) به متقاضیان پرداخت می شود برای زوجین تهرانی 800 میلیون تومان و با احتساب وام تعمیر (جعاله) به 960 میلیون تومان است. برای دریافت این تسهیلات، متقاضیان تهرانی (زوج‌ها) باید معادل 2 برابر رقم وام یعنی 1920 برگه اوراق حق‌تقدم وام مسکن (تسه) را خریداری کنند. بررسی معاملات امروز اوراق حق تقدم نشان می‌دهد قیمت هر برگ حدود 127 هزار تومان است که در مقایسه با اواخر سال گذشته حدود 25 هزار تومان ارزان‌تر شده است. بنابراین متقاضی دریافت وام خرید مسکن باید حدود 243 میلیون تومان در ابتدای کار هزینه کند. به این ترتیب مبلغ 717 میلیون تومان از وام 960 میلیون تومانی باقی می‌ماند. با این رقم می‌توان حدود 8.7 مترمربع واحد مسکونی در تهران خریداری کرد. 

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها