آخرین اخبار
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱
بازدید:۵۱۸
نماینده مجلس، گفت: اگر فرزین معتقد به غیر واقعی بودن اثر دلار در تورم است، پس آمار تورم اعلامی از جانب بانک مرکزی هم باید غیر واقعی باشد.
کد خبر : ۸۰۲۵۴

انتقاد از مواضع رئیس بانک مرکزی درباره دلار و غیر واقعی بودن آمار تورم اعلامی!

احسان ارکانی درباره ادعای محمدرضا رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر واقعی نبودن اعداد و ارقام نرخ ارز و دلار 65 هزار دلاری به خانه ملت، اعلام کرد: واقعیت این است که با هر جهش نرخ دلار و ارز در همین بازار به قول آقایان غیر رسمی، غیر واقعی و تلگرامی، معیشت مردم به خطر می افتد.

 


با هر جهش نرخ ارز غیر رسمی، قیمت خودرو، مواد غذایی، انواع کالاها، دارو و ملزومات و مواد اولیه تولید گران می شود. از سوی دیگر افزایش نرخ ارز تابع رشد نرخ تورم است. بنابراین آنچه که مردم روزانه و کاملا واقعی و در افزایش تورم و گرانی افسار گسیخته قیمت ها مشاهده می کنند، متناظر و وابسته به همان افزایش نرخ ارز به قول آقایان غیر واقعی است.

مسئولین باید بدانند قیمت ارز غیر واقعی که از آن یاد می کنند، تبدیل به افزایش واقعی تورم و گرانی در زندگی مردم شده است. همچنین اگر اعداد افزایش نرخ ارز، غیر رسمی است باید بدانند تاثیر همین نرخ ارز بر گرانی کالاها و افزایش نرخ تورم برای مردم، واقعی است. بنابراین واقعیت افزایش نرخ ارز دیگر نه در کانال های تلگرامی که در نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی فرزین قابل مشاهده است.

فرزین معتقد است تاثیر نرخ دلار در افزایش تورم غیر واقعی است. پس باید آمار تورم اعلامی از جانب بانک مرکزی را نیز غیر واقعی دانست. دوران  توجیه مسائل و دادن آدرس غلط نیز تمام شده است و این موارد را حتی کودکان هم نمی پسندند.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها