آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۰
بازدید:۲۰۲۳
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس از ابلاغ حکم قضایی جایگزین زندان برای شکارچی متخلف چهار قلاده روباه در بخش مرزن آباد این شهرستان خبرداد و گفت : «طبق این حکم این شکارچی باید مدت ۵۴۰ ساعت خدمات رایگان زیست محیطی ارایه و بیش از ۵۰ میلیون ریال هم بابت شکار این روباه‌ها پرداخت کند.»
کد خبر : ۸۰۱۲۴

در ابتدای نوروز امسال شکار چهار قلاده روباه آویزان شده روی یک درخت در محوطه یک بنای شخصی در روستای "دلیر" بخش مرزن آباد سوژه‌ای که رسانه‌ای شد خبری که با انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری که باخورد و بازتاب آن سبب خدشه دار شدن احساسات افکار عمومی و بسیاری از کاربران و مخاطبان فضای مجازی در این خطه غربی استان شده بود و خواهان پیگیری موضوع و بازداشت زودهنگام فرد شکارچی متخلف شده بودند.

به گزارش ایرنا، سرانجام با پیگیری و جست و جوی ماموران محیط زیست و کارشناسان مربوط فردی که مرتکب چنین تخلف بی رحمانه‌ای شده بود شناسایی بنا به گزارش‌های رسمی در چهارم فروردین ماه بنا به دستور رییس دادگاه عمومی و انقلاب بخش مرزن آباد پرونده شکارچی متخلف خارج از نوبت رسیدگی و دستگیر شد.

در این پیوند نادر سحرخیز رییس اداره حفاظت محیط زیست چالوس روز سه شنبه افزود: این شکارچی باید مدت هفت ماه زندانی می‌شد منتهی برابر قانون و اعمال مجازات جایگزین حبس در نظر گرفته شده طبق نظر دستگاه قضایی باید بیش از ۵۰۰ ساعت خدمات رایگان به محیط زیست مانند جمع آوری زباله در نقاطی از این شهرستان ارایه دهد.

وی خاطر نشان کرد: البته این حکم اولیه بوده بعد از قطعی شدن رای کیفری به طور مجدد کارشناس حقوقی علیه این شکارچی شکایت خواهد کرد و باید هزینه‌های ضرر و زیان وارده به محیط زیست را هم بپردازد.

این مسوول گفت: ضمن آنکه بابت اسلحه هم که کشف شده و متعلق به پدر این شکارچی بوده حدود ۱۰ میلیون تومان دادگاه حکم صادر کرده که اسلحه به نفع دولت ضبط و ثبت می‌شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالوس بابت صدور حکم مدت ۱۰ روزه برای این شکارچی متخلف از مسوولان دستگاه قضایی و نیرو‌های امنیتی و انتظامی شهرستان قدردانی کرد.

دلیر یکی از روستا‌های بخش مرزن آباد چالوس و به علت ارتفاع بیش از ۲ هزار متری از سطح دریا هم مرز با کوه‌های طالقان استان البرز است.

جمعیت ثابت این روستا در فصول پاییز و زمستان ۵۰ خانوار و در بهار و تابستان هزار خانوار است که با مرکز بخش مرزن آباد حدود ۴۵ کیلومتر فاصله دارد.

بخش مرزن آباد با برخورداری از ۱۰۰ نقطه روستایی و یک نقطه شهری در مسیر جاده کندوان قرار دارد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها