آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰
بازدید:۶۰۷
صد آنلاین | مرد جوان که برادرش در جریان گروگان گرفتن مسافران قطار در سوئیس و درگیری با پلیس این کشور کشته شده بود، خواهان صدور جواز دفن جسد برادرش در ایران شد.
کد خبر : ۸۰۱۲۰

به گزارش صد آنلاین ،  مرد جوان که برادرش در جریان گروگان گرفتن مسافران قطار در سوئیس و درگیری با پلیس این کشور کشته شده بود، خواهان صدور جواز دفن جسد برادرش در ایران شد.

 

 

 

 

 

 


صبح روز گذشته مرد جوانی به دادسرای امور جنایی پایتخت رفت و خواهان دریافت اجازه دفن جسد برادرش شد که اواخر اسفند سال گذشته از سوئیس به ایران منتقل شده بود. مرد جوان زمانی که در مقابل بازپرس موسی رضازاده قرار گرفت، گفت: ساکن یکی از شهرهای شمال غربی کشور هستم و برادرم در کار ساخت‌وساز و خرید و فروش ملک بود. وضعیت او خوب بود اما مدتی بعد با همسرش به اختلاف برخورد. حاصل ازدواج آنها پسری نوجوان بود. او ادامه داد: اختلافات بین آنها ادامه داشت تا اینکه همسر برادرم مهریه‌اش را به اجرا گذاشت و مدام با مأمور پلیس به مقابل خانه و محل کار برادرم می‌رفت و برای او ایجاد مزاحمت می‌کرد. برادرم که از این وضعیت خسته شده بود، یک سال و هشت ماه قبل با فروش تمامی املاک و دارایی‌هایش به کشور سوئیس پناهنده شد. در این مدت مدام با برادرم در رابطه بودم او درگیر کارهای پناهندگی‌اش بود، اما کارهایش با مشکل مواجه شده بود و کسی به او کمک نمی‌کرد. برادرم مدام گلایه می‌کرد که کارهای پناهندگی‌اش انجام نمی‌شود و در این چند ماه آخر مشکلات روحی و روانی پیدا کرده بود به طوری که تحت درمان قرار گرفته بود. مرد جوان گفت: یک روز برادرم که وضعیت روانی خوبی نداشت در حالی که سوار قطار بود ناگهان چکشی را که برای امنیت در قطار می‌گذارند تا در صورت وقوع حادثه به وسیله آن شیشه‌های قطار را بشکنند برداشته بود و جلوی در قطار ایستاده و اجازه نمی‌داد 13 مسافری که در قطار بودند از آن پیاده شوند.

 

 

 

 

 

شاهدان گفته‌اند که برادرم با آنها کاری نداشت و فقط از پلیس می‌خواست که مشکل پناهندگی او را درست کنند، اما پلیس دو تیر به سمت او شلیک کرده و او را به قتل رساند. بعد از این ماجرا وکیل گرفتیم و پرونده الان در سوئیس در حال رسیدگی است اما جسد برادرم را به ایران منتقل کردیم و حالا می‌خواهم مجوز دفن برادرم را صادر کنید. وکیل ما در سوئیس پیگیر پرونده است و شکایتی در این خصوص تا این لحظه نداریم، اما اگر مشکلی پیش بیاید می خواهم که در این مورد نیز رسیدگی شود. طبق اعلام رسانه‌های خارجی این گروگانگیری از ساعت 4 و نیم عصر 19 بهمن سال گذشته در قطاری در منطقه «وود» سوئیس توسط پناهجوی ایرانی آغاز شد. ژان کریستف ساترل، سخنگوی پلیس کانتون منطقه وود در یک نشست خبری اعلام کرد: گروگانگیر به تبر و چاقو مسلح بود و به فارسی و انگلیسی صحبت می‌کرد. مذاکرات با گروگانگیر تا حدی از طریق واتس‌اپ و با کمک مترجمی به زبان فارسی انجام شده و در نهایت گروگانگیر ساعت 10 و نیم همان شب توسط شلیک گلوله از سوی یکی از افسران پلیس که آنجا را به محاصره درآورده بود، کشته شد. رسانه‌ها اعلام کرده بودند که پناهجوی 32 ساله ایرانی، بین بولمز و یوردون لس‌بن در منطقه «وود» راننده قطار را مجبور به توقف کرده و بعد از آن راننده قطار را به سمت 13 مسافر برده و آنها را گروگان گرفته بود. 

 

 

 

4561/ب

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها