آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲
بازدید:۱۱۹۹
احمد محمدی، داور بازی فولاد خوزستان و هوادار احتمالا یکشنبه شب نتوانست آرام بخوابد. او بدون شک تمام اتفاقات این مسابقه را در ذهن مرور می‌کند. باشگاه هوادار دیروز پیش از بررسی عملکرد این داور در کمیته داوران، با ارسال نامه‌ای، به شدت عملکرد او را مورد انتقاد قرار داد.
کد خبر : ۸۰۱۰۷

محرومیت سنگین در انتظار یک داور

 
این باشگاه سه تصمیم اساسی و مهم محمدی را زیر سوال برد؛ دو گل فولاد خوزستان به همراه اخراج میری بازیکن هوادار. یکی از خبرگزاری‌ها دیروز از قضاوت محمدی در این مسابقه با عنوان «شاهکار داوری» یاد کرد و نوشت هر دو گل فولاد خوزستان مشکوک بوده است. عجیب اینجاست که با وجود جنجال رخ داده در اهواز و اعتراض شدید باشگاه هوادار، هیچیک از کارشناسان داوری به نقد صحنه‌های این مسابقه نپرداختند. هوادار با برتری کامل این مسابقه را شروع کرد و توانست دو بار دروازه حریف را باز کند. پیش از پایان نیمه اول فولاد یکی از گل‌ها را جواب داد. محمد علی‌نژاد در صحنه‌ای کاملا مشکوک به آفساید پاس احسان پهلوان را گرفت و بازی را ۲ بر یک کرد. صحنه تلویزیونی به خوبی نشان می‌داد مهاجم فولاد از آخرین مدافع هوادار جلوتر است ولی صادق رستمی کمک‌ داور دوم بازی، این صحنه را ندید!
 

روی گل دوم فولاد هم ابراهیم حصار مهاجم فولاد ضربه‌ای به مدافع هوادار زد و او را نقش بر زمین کرد تا صاحب توپ شود و دروازه حریف را باز کند. هواداری‌ها به شدت شاکی بودند و اعتقاد داشتند داور یکطرفه سوت می‌زند. شاهکار با اخراج میری تکمیل شد. کسی نفهمید آیا او حرف بدی زده که اخراج شده؟ وگرنه تصاویر تلویزیونی کاملا گویا بود که غبیشاوی بازیکن فولاد ضربه‌ای به گردن میری وارد کرده است. محمد میری بعد از بازی اعتراض کرد و تصمیمات داور را زیر سوال برد: «به ما می‌گویند درباره داوری حرف نزنید. صحنه‌ای که من کارت دوم را گرفتم ببینید. من جلوی توپ ماندم که بازی را زود شروع نکنند. در ایران این کار عادی است. بازیکن حریف پایم را کشید و گردنم را گرفت و یک دو خم زد، بعد من کارت زرد گرفتم و اخراج شدم. گل اول فولاد را ببینید. بازیکن‎شان یک متر در آفساید بود. چرا داور نگرفت؟ باید به این چیزها رسیدگی شود.» باشگاه هوادار از شدت تعجب به دلیل این اشتباهات، دیروز نامه‌ای ارسال کرد و خواهان برخورد با این داور شد. محمدی از سال ۱۴۰۱ در لیگ برتر به عنوان داور وسط سوت زده و داور بی تجربه‌ای هم به حساب نمی‌آید. باید دید آیا کمیته داوران هم به این نتیجه می‌رسد که اشتباهات او عجیب و زیاد بوده یا نه؟ در صورتی که آنها نیز در آنالیزهای خود به این نتیجه برسند، قطعا محرومیت چند هفته‌ای برای محمدی در نظر می‌گیرند. 

برخورد با فساد در بالاترین سطح
فولاد و هوادار یک کل‌کل رسانه‌ای هم داشتند. قبل از بازی تیم خوزستانی در طراحی پوستر خود، از شطرنج الهام گرفت و فولاد را وزیر خواند و هوادار را قلعه. اتفاقا می‌رفت که بازی به نفع فولادی‌ها به پایان برسد ولی در وقت‌های تلف شده هوادار موفق شد گل سوم را بزند و بازی را به تساوی بکشاند. هوادار هم پس از مسابقه با کنایه به فولاد پوستر جالبی را طراحی کرد. آنها مسعود شجاعی را در کانون عکس قرار دادند و به جای بازیکنان هوادار مهره‌های سرباز را قراردادند تا این‌گونه جواب‌شان را بدهند. 
21458/غ
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها