آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۹
جوزپ بورل:
احتمال وقوع یک جنگ شدید در اروپا دیگر یک خیال نیست
بازدید:۶۴۶
صد آنلاین | نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد این قاره برای جلوگیری از جنگی شدید که دیگر خیال نیست، به منابع مالی نیاز دارد.
کد خبر : ۸۰۰۷۴


به گزار ش صد آنلاین ، نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد این قاره برای جلوگیری از جنگی شدید که دیگر خیال نیست، به منابع مالی نیاز دارد.

 

 

 

جوزپ بورل:احتمال وقوع یک جنگ شدید در اروپا دیگر یک خیال نیستجوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا امروز سه شنبه تایید کرد که احتمال وقوع یک جنگ با شدت بالا در اروپا دیگر خیالی نیست.

براساس گزارش اسپوتنیک، بورل طی سخنانی در یک مجمع در بروکسل گفت: امکان وقوع یک جنگ با شدت بالا در اروپا دیگر خیالی نیست و ما کاملاً موظف هستیم که هر کاری که در توان داریم برای جلوگیری از آن انجام دهیم. برای جلوگیری از دشمن ما به پول نیاز داریم.

او افزود که برای دستیابی به توانمندی‌های نظامی قوی اتحادیه اروپا، به یک مکانیسم دفاعی نیاز است و امکان تعهدات بدهی مشترک کشور‌های اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند. پیش از این رسانه‌های آمریکایی با استناد به سندی گزارش داده بودند که اتحادیه اروپا پیش نویس قانونی را تنظیم کرده است که به موجب آن عواید حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه در غرب در اوایل جولای به اوکراین ارسال می‌شود.

بر این اساس، اتحادیه اروپا قصد دارد بر سود حاصل از وجوه مسدود شده مالیات وضع کند و از پولی که دریافت می‌کند، سالانه حدود ۳ میلیارد یورو، برای تامین مالی تامین تسلیحات به اوکراین و تحریک صنعت دفاعی در این کشور استفاده کند.

بر اساس این لایحه، بخشی از درآمد دریافتی از ۱۵ فوریه، دو بار در سال، به صندوق صلح اروپا که از طریق آن کمک‌های نظامی به کی‌یف پرداخت می‌شود و به صندوق حمایت اوکراین منتقل می‌شود. بخش دیگری از وجوه در سپرده‌های مرکزی باقی می‌ماند تا هزینه‌های نگهداری دارایی‌ها و در صورت خطرات احتمالی، از جمله خطرات مرتبط با اقدامات تلافی جویانه روسیه را پوشش دهد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها