آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
یک ژنرال بازنشسته استرالیایی مامور نظارت بر تحقیقات کشتار امدادگران شد
بازدید:۲۵۷
صد انلاین | استرالیا پس از انتقاد از واکنش صهیونیست‌ها به کشته شدن امدادگران در غزه، یک ژنرال بازنشسته ارتش خود را برای صحت‌سنجی تحقیقات این رژیم منصوب کرد.
کد خبر : ۸۰۰۵۴


به گزارش صد آنلاین ، استرالیا پس از انتقاد از واکنش صهیونیست‌ها به کشته شدن امدادگران در غزه، یک ژنرال بازنشسته ارتش خود را برای صحت‌سنجی تحقیقات این رژیم منصوب کرد.

 

 

یک ژنرال بازنشسته استرالیایی مامور نظارت بر تحقیقات کشتار امدادگران شداسترالیا مارک بینسکین، ژنرال بازنشسته ارتش خود را مسئول نظارت بر تحقیقات انجام شده توسط رژیم صهیونیستی در مورد کشته شدن هفت امدادگر در حمله هوایی در نوار غزه منصوب کرد و خواستار پاسخگویی کامل از مسئولین این تراژدی شد.

براساس گزارش القدس العربی، هفته گذشته هفت عضو سازمان خیریه World Central Kitchen (آشپزخانه مرکزی جهان) مستقر در آمریکا در حمله هوایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه مورد هدف قرار گرفتند و کشته شدند. هفت کشته یک فلسطینی و شش خارجی از جمله لال الزائومی و زومی فرانکوم شهروند استرالیا بودند.

بمباران کاروان این سازمان و کشته شدن اعضای آن باعث محکومیت بین المللی، به ویژه از سوی آمریکا، متحد اصلی رژیم صهیونیستی در حمله به غزه شد. ارتش صهیونیستی ادعا کرد تحقیقاتی را درباره این حمله آغاز و دو تن از افسران خود را برکنار کرده است، اما تلاش‌های ادعایی آن‌ها برای توجیه آنچه اتفاق افتاد، در فرونشاندن خشم بین‌المللی موفق نبود.

پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا از واکنش اولیه رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد. وانگ گفت: استرالیا به وضوح به دولت اسرائیل اعلام کرده است ما انتظار پاسخگویی کامل را برای قتل هفت کارگر بشردوستانه داریم.

وزیر استرالیایی با یادآوری اینکه بینسکین در کشورش بسیار مورد احترام است و قبلاً فرماندهی نیروی هوایی استرالیا را برعهده داشت، او گفت که ژنرال بازنشسته اقدامات اتخاذ شده برای پاسخگویی مسئولین را بررسی خواهد کرد. او توضیح داد که بینسکین همچنین به دولت استرالیا در مورد اینکه آیا تحقیقات بیشتر یا عواقب لازم است، مشاوره خواهد داد.

کاروان این سازمان خیریه غیردولتی در حال انتقال کمک به داخل غزه بود که در دیرالبلاح در مرکز نوار غزه بمباران شد. این سه خودروی کاروان آرم سازمان را روی پشت بام خود حمل می‌کردند. این سازمان قبلاً تأیید کرده بود که کاروان در منطقه‌ای حرکت می‌کرد که شاهد درگیری مستقیم نبود.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها