آخرین اخبار
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۵
بازدید:۳۳۱
صد انلاین | کاخ کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد اعزام سربازان آلمانی به لیتوانی تنش‌ها را در منطقه تشدید می‌کند، تهدیدی برای روسیه ایجاد می‌کند و نیازمند تدابیر امنیتی ویژه است.
کد خبر : ۸۰۰۱۳

 به گزارش صد آنلاین ، ارتش آلمان در چارچوب آمادگی ناتو برای هرگونه حمله احتمالی به لیتوانی که قلمرو آن بخشی از مرزهای شمال شرقی با ناتو است، از امروز استقرار هزاران سرباز در این کشور را آغاز کرده است.

 

 

 


به گزارش رویترز، دولت روسیه نیز در واکنش، اعلام کرد این اقدام تنش‌ها را در منطقه تشدید کرده، تهدیدی برای روسیه ایجاد می‌کند و نیازمند تدابیر امنیتی ویژه است.

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع آلمان در بیانیه‌ای با بیان اینکه تکمیل ماموریت و استقرار تمامی ۴۸۰۰ سرباز تا سال ۲۰۲۷ ادامه خواهد داشت، افزود: موفقیت در این امر مستلزم ایجاد تغییرات عملی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سربازان و خانواده‌های آنهاست.

دولت آلمان اخیرا با اولین استقرار دائمی نیروهای خود در خارج از قلمرو خود پس از جنگ جهانی دوم، مطابق با تغییرات امنیتی تحمیل شده توسط جنگ روسیه و اوکراین بر اروپا، موافقت کرد.

صدها سرباز آلمانی از سال ۲۰۱۷ در لیتوانی در شهر روکلا مستقر شده‌اند و آلمان در این کشور رهبری یک گروه جنگی ناتو را بر عهده دارد که در حال حاضر شامل حدود ۱۶۰۰ سرباز است که حدود نیمی از آنها از ارتش آلمان هستند.

کشورهای منطقه بالتیک بارها اعلام کرده‌اند که قصد دارند به منظور «تقویت بخش شرقی ناتو» به طور دائم نیروهای اضافی این سازمان را در قلمرو خود مستقر کنند.

 
 
4561/ب
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها