آخرین اخبار
۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
بازدید:۳۶۱
صد انلاین | وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از انهدام چندین سامانه پدافند هوایی، یک دستگاه رادار و یک پایگاه بزرگ شهپاد‌های اهدایی غرب به اوکراین خبر داد.
کد خبر : ۷۹۸۶۸

به گزارش صد آنلاین ، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای از انهدام چندین سامانه پدافند هوایی، یک دستگاه رادار و یک پایگاه بزرگ شهپاد‌های اهدایی غرب به اوکراین در جریان حمله یکشنبه شب ارتش روسیه به مناطق مختلف این کشور از جمله شهر بندری اودسا و حومه آن خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش بامداد دوشنبه راشا تودی، در این بیانیه، اطلاعات بیشتری در مورد حمله به پایگاه شهپاد‌های اوکراینی ارائه نشده، اما یک انفجار بزرگ در شهر اودسا به وقوع پیوسته که گمان می‌رود در پایگاه اصلی شهپاد‌های اوکراین در این شهر رخ داده و با چندین انفجار ثانویه دنبال شده است.

این بیانیه می‌افزاید: در حمله‌ای جداگانه به تاسیسات بندری واقع در حومه اودسا، یک انبار سوخت هدف قرار گرفته و آتش‌سوزی بزرگی در این محل مشاهده شده است.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، نیرو‌های این کشور موفق شدند در مناطق مختلف، حداقل ۲ سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ (متعلق به دوران شوروی سابق) و همچنین یک رادار فرکانس بسیار بالا هشدار اولیه P-۱۸ (متعلق به دوران شوروی سابق) اوکراینی را منهدم کنند.

به نوشته راشا تودی، کی‌یف از شهپاد‌های دریایی خود به عنوان سلاحی بومی یاد می‌کند که بار‌ها از آن برای حمله به ناوگان دریای سیاه روسیه استفاده کرده است، اما وزارت دفاع روسیه این شهپاد‌ها را جزئی از تسلیحات اهدایی غرب به اوکراین می‌داند.

منبع: ایرنا

4561/ب
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها