آخرین اخبار
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵
بازدید:۲۸۶
صد آنلاین | رئیس پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند هرمی موسوم به شرکت هیونت خبر داد.
کد خبر : ۷۹۷۳۶

به گزارش صد آنلاین ، سردار " علی‌ولیپور گودرزی" رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: مرد جوانی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و هنگامی که مقابل کارآگاهان قرار گرفت گفت: چند ماه قبل، خواهرزاده‌ام که ۱۹ سال سن دارد به قصد کاریابی، در فضای مجازی آگهی استخدام در یک شرکت را مشاهده کرد؛ پس از تماس‌های مکرر برای گزینش و استخدام به تهران آمد. 

 

 

 


 یک روز از شرکت تماس گرفتند و مدعی شدند که خواهرزاده‌ام را هدف ضرب و جرح قرار دادند و با تهدید به قتل وی در ازای آزادی‌اش ۲۰۰۰ دلار ارز درخواست کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد، چند مرد با ایجاد یک هرم تحت عنوان شرکت "هیونت" به عنوان کاریابی در شرکت‌های معتبر، جوانان را اغفال و جذب کرده و سپس با جلب اعتماد این فرد، از خانواده آنها مبالغی اخاذی می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: بنابرحساسیت موضوع، تحقیقات به صورت تخصصی آغاز شد و در مرحله اول کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی مخفیگاه متهمان را در شهر"ملارد" استان تهران شناسایی کردند.

وی با بیان اینکه متهمان در یک عملیات منسجم دستگیر شدند، گفت: متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به جرم خود مبنی بر حبس غیرقانونی با شگرد تشکیل باند "هرمی" موسوم به شرکت "هیونت" اعتراف کردند. 

سردار گودرزی با اشاره به اینکه در مخفیگاه متهمان موردنظر ۹ نفر از اتباع کشور همسایه نیز پیدا شدند، خاطرنشان کرد: با صدور دور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی اعضای این باند ۱۵ نفره دستگیر و متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

4561/ب
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها