آخرین اخبار
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
بازدید:۱۴۳
صد آنلاین | سازمان هواشناسی با صدور هشدار بارش‌های سیل‌آسا در ۲۴ استان از جمله ارتفاعات تهران طی امروز و فردا توصیه کرد مردم در بستر و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنند.
کد خبر : ۷۹۶۴۰

به گزارش صد آنلاین ، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی ۳ روز آینده در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب ابرناکی، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 

 


روز چهارشنبه بارش‌ها ضمن تشدید ر غرب و شمال غرب به مناطقی از مرکز،‌ جنوب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی کشیده خواهد شد. روز پنجشنبه سامانه بارشی در اکثر مناطق فعال است. در این روز بارش‌ها در سواحل دریای خزر، شمال شرق و مناطق شمالی در شمال غرب شدت خواهد داشت.

طی سه روز آینده در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور،‌ چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک انتظار می‌رود. از امروز تا سه‌شنبه دریای خزر و طی ۲ روز آینده شرق خلیج‌فارس مواج است.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت ناپایداری‌های همرفتی و نفوذ سامانه بارشی

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

نوع مخاطره: بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید، احتمال تگرگ و در ارتفاعات شمال‌غرب برف

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۹: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و دامنه و ارتفاعات استان‌های لرستان، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، البرز و تهران.

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۰: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، شمال همدان و ارتفاعات و دامنه استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، مرکزی، البرز و تهران.

اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال و درختان آسیب پذیر.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هرگونه عملیات کشاورزی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و ارتفاع موج

زمان شروع: اواخر وقت شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۸

زمان پایان: صبح سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۱

نوع مخاطره: افزایش وزش باد شمال غربی با بیشینه سرعت ۱۲ متر بر ثانیه و بیشینه ارتفاع امواج درمناطق ساحلی ۱ متر و در مناطق دور از ساحلی تا ۱.۵ متر

منطقه اثر: دریای خزر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن قایق‌های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای صید و اختلال در تردد شناورهای حمل‌ونقل دریایی، احتمال خسارت به تأسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر.

توصیه: ممنوعیت در تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی ،احتیاط در تردد شناورهای نیمه سنگین، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد جنوب شرقی و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: پیش از ظهر یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۹

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

نوع مخاطره: وزش باد شدید لحظه ای با بیشینه سرعت ۳۰ نات و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحلی بین ۱ تا ۱.۵ متر و بارش پراکنده و رعد و برق.

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۹: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج‌فارس.

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۰: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان در خلیج‌فارس.

اثر مخاطره: احتمال آسیب به شناورهای سبک و احتمال خسارت به سازه‌های دریایی، احتمال خسارت به کالاها در فضای باز بنادر.

توصیه: احتیاط در ترددهای دریایی و انتقال کالاها به انبارهای استاندارد در بنادر.

4561/ب

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها