آخرین اخبار
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰
بازدید:۲۹۶
صد انلاین | رئیس‌جمهور اوکراین از کمبود سیستم‌های پدافند هوایی خبر داد و گفت با «هر گزینه‌ای» که به این کشور کمک برساند موافقت خواهد کرد.  
کد خبر : ۷۹۶۳۷

 

به گزارش صد آنلاین ، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در اظهاراتی که امروز (شنبه) پخش شد هشدار داد که اگر روسیه به بمباران دوربرد خود ادامه دهد، اوکراین ممکن است موشک‌های دفاع هوایی خود را تمام کند.

 

 

 

 

 


 این شدیدترین هشدار رئیس جمهور اوکراین در مورد وخامت وضعیت پدافند هوایی کشورش است. 

زلنسکی در مصاحبه‌ای که از تلویزیون اوکراین پخش شد، گفت: «اگر آنها مانند ماه گذشته هر روز به اوکراین حمله کنند، ممکن است موشک‌هایمان تمام شود». او به ویژه به سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت اشاره کرد و گفت که اوکراین به ۲۵ دستگاه نیاز دارد.

رئیس جمهور اوکراین همچین در ادامه به بسته کمکی که ماه‌هاست در کنگره به بن‌بست رسیده اشاره کرد و گفت همچنان امیدوار است که این بسته تصویب شود. وی همچنین در مورد اینکه ممکن است کمک‌های فوق به صورت «وام» باشد گفت که اوکراین با «هر گزینه‌ای» موافقت خواهد کرد.

بزرگترین شرکت خصوصی برق اوکراین می‌گوید که حملات اخیر روسیه به ۸۰ درصد ظرفیت تولید آن ضربه زده و این شرکت مجبور به خاموشی در برخی مناطق شده است.

اوکراین در ماه‌های اخیر با کمبود شدید مهمات و تجهیزات جنگی مواجه شده است. کاخ سفید هشدار داده که تاخیر در تصویب کمک‌ها برای اوکراین می‌تواند به قیمت از دست رفتن قلمرو این کشور تمام شود.

4561/ب
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها