آخرین اخبار
۱۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۹
اپل ربات‌های خانگی می‌سازد
بازدید:۱۰۳
صد آنلاین |به نظر می رسد پس از تعطیلی پروژه خودروی اپل، این شرکت می خواهد وارد بازار ربات های خانگی شخصی شود
کد خبر : ۷۹۵۲۴

طبق ادعای بلومبرگ به نقل از افراد آشنا با تیم تحقیقاتی اپل، مهندسان در این شرکت به دنبال رباتی هستند که بتواند کاربران را در خانه دنبال کند و همچنین مشغول کار روی یک دستگاه رومیزی هستند که ربات ها می توانند نمایشگر آن را تنظیم کنند.

 

تیم مهندسان سخت افزار اپل بهمراه تیم هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و یادگیری ماشینی روی پروژه ربات های خانگی نظارت می کنند. علاوه براین، پروژه ربات های خانگی اپل هنوز در مرحله تحقیق و توسعه اولیه قرار دارد.

 

اپل تنها شرکتی نیست که می خواهد در بازار ربات های خانگی نقش داشته باشد. به عنوان مثال آمازون در سال ۲۰۲۱ از ربات ۱۶۰۰ دلاری Astro رونمایی کرد که درحقیقت یک نمایشگر هوشمند چرخ دار است که می تواند به دستورات الکسا پاسخ دهد. سه سال پس از معرفی، تعداد محدودی از آن در بازار حضور دارند، بنابراین نمی توان آن را پروژه ای موفق دانست.

 

طبق گزارش ها ، اپل در فوریه سال جاری میلادی پروژه تولید خودروی برقي را کنار گذاشت. برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ گزارش ها درباره توسعه خودروی برقی اپل منتشر شدند؛ هنگامی که این شرکت شروع به استخدام مهندسان حوزه خودرو کرد.

 

خودروی برقی بخشی از تلاش اپل برای ورود به بازاری جدید بود. در کنار خودرو، کوپرتینویی ها در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی روی سرویس ها و دستگاه هایی مانند هدست (Headset) واقعیت ترکیبی ویژن پرو کردند. بااین حال احتمالاً چندین سال زمان لازم باشد تا ویژن پرو درآمد قابل توجهی برای اپل ایجاد کند.

 

حالا بنظر میرسد اپل می خواهد شانس خود را در بازار دیگری امتحان کند. البته این احتمال وجود دارد که مانند خودروی برقی، ربات های اپل هم هیچ وقت تولید نشوند و پس از چندین سال تحقیق و توسعه، درنهایت کنار گذاشته شوند.

321456

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها