آخرین اخبار
۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۵
بازدید:۵۵۵
صد آنلاین |سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد با این تیم شرایط نامشخصی دارد.
کد خبر : ۷۹۰۳۱

کمتر کسی فکر می کرد بعد از جدایی ناگهانی یحیی گل محمدی از پرسپولیس، دستیار او به عنوان جانشینش انتخاب شود. انتخاب عجیب و غیرمنتظره ای که طوفانی از انتقادات را علیه مدیران پرسپولیس به راه انداخت. انتقادات به خود اوسمار هم رسید و پرسپولیسی ها که اصلا از این انتخاب راضی نبودند، به شدت علیه سرمربی جدید گارد گرفتند. اوسمار بین هواداران، پیشکسوتان و حتی رسانه ها حامی نداشت.

 


تنها چند بازیکن پرسپولیس و مدیران باشگاه از او حمایت می کردند. موضوعی که ممکن بود با چند نتیجه بد سکوها را ملتهب کند و خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می شد، شاهد پایان کار اوسمار در پرسپولیس می بودیم. شکست در اولین بازی مقابل آلومینیوم انتقادات را چند برابر کرد و فشارها را افزایش داد. با این حال اوسمار در بازی های بعدی نشان داد مربی بدی نیست. تیمش فوتبال خوب و تماشاگرپسندی را به نمایش گذاشت و نتایج هم بسیار خوب بود. حالا اوسمار به مربی محبوب پرسپولیسی ها تبدیل شده و شرایط برای مربی برزیلی کاملا تغییر کرده است.

اوسمار ناگهان محبوب شد!

بازی های زیبا در کنار نتایج خوب باعث عقب نشینی منتقدان اوسمار شد. او نشان داد مربی کاربلدی است و همه تمرکزش هم روی فوتبال است و کاری به حواشی ندارد. در این بین نمی شود از خریدهای خوب مدیران پرسپولیس در جذب بازیکنان باکیفیت گذشت. پرسپولیس بهترین تیم نقل و انتقالات زمستانی بود و خریدهای جدید این باشگاه حسابی تیم را تقویت کرد.

شرمندگی به سبک پرسپولیسی ها!

هواداران پرسپولیس که به شدت مخالف حضور اوسمار به عنوان سرمربی تیمشان بودند و از او انتقاد می کردند، حالا حامی سرسخت مربی برزیلی هستند. اوسمار در فضای مجازی، در ورزشگاه ها و البته از طرف پیشکسوتان حمایت می شود تا شاهد شرمندگی به سبک پرسپولیسی ها باشیم. هواداران پرسپولیس معتقدند برای انتقاد از اوسمار عجله کردند و باید برای قضاوت او صبر بیشتری به خرج می دادند.

دل هیچکس برای یحیی تنگ نشده است!

اوسمار به غیر از باخت مقابل آلومینیوم و البته تساوی مقابل استقلال، در همه بازی های دیگر در لیگ و جام حذفی به برتری رسیده و آمار فوق العاده ای از خودش به جای گذاشته است. به غیر از مدیران و بازیکنان که از ابتدا حامی او بودند، حالا پیشکسوتان و هواداران هم از او حمایت می کنند و دیگر دل کسی در پرسپولیس برای یحیی تنگ نمی شود. گل محمدی بین پرسپولیسی ها محبوب بود و افتخارات زیادی هم با این تیم کسب کرد. با این حال حالا دیگر کسی از یحیی صحبت نمی کند و اوسمار حرف اول را در پرسپولیس مس زند.

قرارداد اوسمار تمدید می شود!؟

قرارداد اوسمار در پایان فصل به پایان می رسد و خیلی ها از همین حالا نگران فصل آینده هستند. اوسمار با نتایج خوبی که گرفته و البته فرم خوبی که تیمش بازی می کند، انتخاب هواداران پرسپولیس است. پرسپولیسی ها برخلاف انتقادات ماه های گذشته، حالا حامی سرمربی تیمشان هستند. کار به جایی رسیده که حتی اکثر آن ها معتقدند اگر اوسمار نتوانست پرسپولیس را قهرمان هم بکند، باز هم باید قرارداد او تمدید شود تا سرمربی برزیلی بتواند برای فصل آینده تیم خوبی بسازد. به خصوص اینکه او از فوتبال ایران شناخت خوبی پیدا کرده و می تواند پرسپولیسی ها را به آینده امیدوار کند. با این وجود تمدید قرارداد اوسمار به این راحتی هم نخواهد بود.

آینده نامشخص مرد برزیلی!

قرارداد اوسمار که به عنوان دستیار گل محمدی بسته شده بود، حدود ۱۵۰ هزار دلار است. مبلغی که به مراتب پایین تر از حتی مربیان مطرح داخلی است. به طور حتم اوسمار با توجه به نتایج خوبش در همین مدت کوتاه، در صورت ادامه همین روند حاضر نیست با این رقم قراردادش را تمدید کند و باشگاه پرسپولیس برای نگه داشتن او باید هزینه بیشتری را متقبل شود. خود اوسمار چند بار در خصوص تمدید قراردادش اعلام کرد هیچ صحبتی با او در این خصوص نشده است و آینده نامشخصی در پرسپولیس دارد. با این حال علاقه خود را به ادامه کار به عنوان سرمربی پرسپولیس پنهان نکرده است. مدیران پرسپولیس مشخص نیست بعد از واگذاری هم به کارشان ادامه دهند. همین موضوع شاید دلیل اصلی باشد که هنوز پیشنهادی به اوسمار برای تمدید قرارداد ندادند. شاید هم آن ها منتظر پایان فصل و مشخص شدن رتبه پرسپولیس هستند و می خواهند ببینند که اوسمار می تواند برایشان در این فصل جام بیاورد یا خیر. هرچه که هست فعلا خبری از تمدید قرارداد با اوسمار نخواهد بود و باید منتظر هفته های آینده ماند تا تکلیف سرمربی برزیلی قرمزها مشخص شود.

ماجرای پیشنهاد خارجی برای اوسمار چیست؟

چند روز قبل یکی از رسانه های برزیلی در خبری مدعی شد که یکی از تیم های لیگ این کشور صحبت هایی برای به خدمت گرفتن اوسمار برای فصل آینده انجام داده و سرمربی فعلی پرسپولیس مورد توجه یکی از تیم های برزیلی قرار گرفته است. این رسانه حتی مدعی شد توافقات اولیه هم بین این باشگاه و اوسمار انجام شده و سرمربی پرسپولیس علاقه دارد در کشور خودش کار کند. موضوعی که هنوز نه باشگاه پرسپولیس و نه خود اوسمار واکنشی به آن نشان ندادند و مشخص نیست چقدر این موضوع صحت دارد. چیزی که مشخص است پرسپولیس اگر طی هفته های باقی مانده تکلیف نیمکت خود را برای سال بعد مشخص نکند، در پایان فصل دوباره درگیر پروسه انتخاب سرمربی خواهد شد و نه تنها کار سختی برای فصل بعد خواهد داشت، ممکن است نقل و انتقالات تابستانی را هم از دست بدهد.

21458/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها