۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۲
بازدید:۴۰۲
صد آنلاین | زن جوان و نامزدش با ایجاد یک باند تبهکاری افراد اهل کشور افغانستان که به تازگی به ایران آمدند را در مرکز تهران شناسایی و به بهانه معرفی خوابگاه ارزان‌قیمت آنها را می‌ربودند.
کد خبر : ۷۸۹۹۰

زن جوان و نامزدش؛ پشت پرده آدم‌ربایی‌های خشن

 
 

 

به گزارش صد آنلاین ، به نقل از جوان، چندی قبل مردی وارد شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی شد و هنگامی که مقابل بازپرس موسی رضازاده قرار گرفت، گفت: به‌تازگی از افغانستان به ایران آمدم. در مرکز شهر بودم که یکی از همشهریانم نزد من آمد و خود را حامد معرفی کرد. او مدعی شد که یک خوابگاه ارزان‌قیمت سراغ دارد که قبول کردم برای بازدید به آنجا برویم.

 

 

 

 

 


دقایقی بعد یک زن جوان که حامد را می‌شناخت با خودروی خود ما را سوار کرد تا به خوابگاه مورد نظر برویم. در مسیر بودیم که یک خودروی دیگر جلوی ما ایستاد و چند مرد که لباس نظامی بر تن داشتند و پلیس قلابی بودند به بهانه اینکه کار خلافی انجام دادم، اقدام به بازداشت من کردند. شاکی پرونده در ادامه توضیح داد: مأموران پلیس قلابی که دستانم را بسته بودند مرا به یک باغ در رباط‌کریم بردند و با ضرب و جرح شدید برای دریافت پول اقدام به فیلمبرداری کردند و فیلم را برای اعضای خانواده‌ام فرستادند. شکنجه‌ها ادامه داشت تا اینکه در یک فرصت مناسب موفق شدم از آن باغ فرار کنم.

پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به دستور بازپرس جنایی وارد عمل و برای تحقیقات میدانی راهی صحنه جرم شدند و با بازبینی فیلم‌های دوربین مداربسته پلاک خودروی مورد نظر را شناسایی کردند که در ادامه نیز هویت زن جوان فاش شد!

اقدامات اطلاعاتی نشان می‌داد، زن جوان و نامزدش با ایجاد یک باند تبهکاری افراد اهل کشور افغانستان که به تازگی به ایران آمدند را در مرکز تهران شناسایی و به بهانه معرفی خوابگاه ارزان‌قیمت آن‌ها را سوار خودروی خود می‌کردند، اما در مسیر چهار نفر از اعضای دیگر باند با شگرد جعل عنوان مأمور پلیس اقدام به آدم‌ربایی افراد اهل کشور افغانستان می‌کنند.

تحقیقات تکمیلی نیز حکایت از آن داشت، متهمان پس از این اقدام مجرمانه افراد را به یکی از باغ‌های اطراف منطقه رباط‌کریم می‌بردند و به قصد دریافت پول آن‌ها را هدف ضرب و جرح قرار می‌دادند و فیلم این شکنجه‌ها را برای خانواده گروگان‌ها در کشور افغانستان ارسال می‌کردند.

تیم جنایی در گام بعدی با اقدامات گسترده فنی و مخابراتی هویت پنج نفر دیگر از متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند که آن‌ها افراد سابقه‌داری هستند که در ادامه نیز با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی باغ مورد نظر در رباط‌کریم ردیابی شد.

مأموران پلیس پس از کشف این سرنخ مهم با دستور بازپرس جنایی راهی مخفیگاه متهمان شدند و پس از تعقیب و مراقبت چند دقیقه‌ای یک زن و پنج مرد جوان را طی عملیات‌های منسجم دستگیر کردند، در ادامه نیز ادوات تقلبی نظامی کشف شد.

متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی بلافاصله هدف بازجویی قرار گرفتند و در همان تحقیقات ابتدایی صراحتاً به جرم آدم‌ربایی افراد اهل کشور افغانستان در مرکز تهران، جعل عنوان پلیس، ضرب و جرح و اخاذی اعتراف کردند.

 با دستور موسی رضازاده، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امورجنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

 

 
 
 
4561/ب
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
پربیننده‌ها پربحث‌ها