آخرین اخبار
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۶
بازدید:۴۳۹
صد آنلاین | رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه اصلاحات گسترده در کابینه این کشور، یکی از مشاوران و همراهان قدیمی خود را اخراج کرد.
کد خبر : ۷۸۶۳۹

اخراج نزدیکترین متحد زلنسکی!

 
 

به گزار ش صد آنلاین ، «سرگئی شفیر» یکی از اندک مقامات باقی‌مانده در دولت «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین بود که از ابتدای ریاست‌جمهوری وی در ۲۰۱۹ در کنار او حضور داشت. پیش از ورود زلنسکی به دنیای سیاست نیز شفیر به همراه او یک استودیوی کمدی تاسیس کرده و از همراهان او در دنیای کسب‌وکار بود.

 

 

 

 

 


در روزهای اخیر زلنسکی سه مشاور مستقل خود در امور ریاست‌جمهوری و همچنین دو نماینده تام‌الاختیار به نام‌های «ناتالیا پوشکاروا» و «آلیونا وربیتسکایا» را اخراج کرد. دو چهره مذکور به ترتیب وظایف مربوط به داوطلبان نظامی و حقوق سربازان ارتش را بر عهده داشتند.

این اخراج‌ها بخشی از برنامه نوسازی کابینه زلنسکی هستند که او از ابتدای سال میلادی جاری در پیش گرفته است. «والری زالوژنی» رئیس سابق ارتش اوکراین برجسته‌ترین مقامی است که قربانی این طرح شده است. او در ماه میلادی گذشته جای خود را به «الکساندر سیرسکی» داد. گفته می‌شود زالوژنی که در سال میلادی گذشته علناً اظهاراتی را علیه وضعیت خطوط مقدم اوکراین مطرح کرد، به مدت چندین ماه با زلنسکی درگیری‌هایی داشت.

 
 

4561/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها