آخرین اخبار
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۴
بازدید:۱۰۱
وزرای خارجه مصر، اردن و فرانسه طی نشستی در قاهره بر لزوم توقف جنگ غزه تأکید کردند.
کد خبر : ۷۸۵۸۲

وزرای خارجه مصر، اردن و فرانسه طی نشستی در قاهره بر لزوم توقف جنگ غزه تأکید کردند.


 سامح شکری، وزیر خارجه مصر، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن و استفان سژورنه، وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی در قاهره بر لزوم توقف جنگ غزه و مخالفت با کوچاندن فلسطینی‌ها تأکید کردند.

 

 

به نقل از خبرگزاری سما، آنها درباره خطر انجام هرگونه عملیات نظامی در شهر رفح صحبت کردند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۱۵ مارس با طرح‌هایی برای عملیات نظامی زمینی در شهر رفح که صدها هزار آواره فلسطینی به آنجا پناه برده‌اند، موافقت کرد.

ایمن الصفدی در این کنفرانس مطبوعاتی خواهان مداخله جامعه بین‌المللی برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی به ویژه جنایت استفاده از سلاح گرسنگی و قحطی علیه فلسطینی‌ها شد.

وی گفت: اسرائیل مانع ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه می‌شود و این مسئله منجر به افزایش قحطی و گرسنگی در این منطقه شده است. اگر اسرائیل گذرگاه‌های زمینی را برای ورود کمک‌ها باز کند می‌توان در زمان کوتاهی این مشکل را حل کرد.

رژیم صهیونیستی همچنان با ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه مخالفت می‌کند و این مسئله منجر به قحطی و گرسنگی شدید و مرگ کودکان و افراد سالمند شده است.

وزیر خارجه فرانسه نیز بر لزوم توقف فوری جنگ در غزه تأکید کرد و گفت: ما با هرگونه عملیات نظامی در شهر رفح مخالف هستیم. ما همچنین پیشنهاداتی را برای حل بحران میان اسرائیل و لبنان ارائه کرده‌ایم.

از زمان شروع جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان ارتش رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها