آخرین اخبار
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
بازدید:۲۲۴
صد آنلاین | ارتش انگلیس اعلام کرد در مدت پنج سال حداقل ۳۰ سلاح و تجهیزات جنگی از پایگاه‌های نظامی انگلیس به سرقت رفته است.
کد خبر : ۷۸۵۷۷

 

به گزارش صد آنلاین ، از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳، حداقل ۳۰ سلاح و تجهیزات جنگی از پایگاه‌های نظامی انگلیس مفقود یا به سرقت رفته است. 

 

 

 

 


 ارتش انگلیس در مدت پنج سال چندین موشک انداز، مسلسل، تفنگ تهاجمی SA-۸۰، یک تفنگ تهاجمی AK-۴۷ ساخت شوروی، چندین تپانچه گلوک و سلاح‌های دو جنگ جهانی را از دست داده است. همچنین گلوله‌هایی که بدون هیچ اثری ناپدید شده اند به هزاران فقره می‌رسد.

خاطرنشان می‌شود که در میان سلاح‌های مفقود شده دو مسلسل تهاجمی همه منظوره با سرعت شلیک تا ۷۵۰ گلوله در دقیقه و برد تا ۱۸۰۰ متر وجود دارد. یکی از آنها در دریا غرق شد که از سرنوشت دومی اطلاعی در دست نیست.

علاوه بر این، نیرو‌های مسلح انگلیس حداقل ۱۴۰۰ لپ تاپ، ۳۰۰ درایو فلش و حدود ۱۰۰ رایانه رومیزی را از دست دادند. در همان زمان، از ژانویه تا مارس ۲۰۲۳، ۵۰ لپ‌تاپ مفقود یا به سرقت رفت و تنها در آگوست همان سال، ارتش ۵۱ لپ‌تاپ دیگر را از دست داد.

سارا اولنی، یکی از اعضای پارلمان انگلیس، گفت که انجام ممیزی برای تعیین اینکه آیا تجهیزات گمشده حاوی اطلاعات محرمانه هستند، ضروری است. به نوبه خود، وزارت دفاع به تلگراف گفت که هارد دیسک‌های دستگاه‌ها رمزگذاری شده است. آنها همچنین قول دادند که برای جلوگیری از تلفات و سرقت‌های بیشتر تلاش می‌کنند.

4561/ی
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها