آخرین اخبار
۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰
بازدید:۱۳۵
صد آنلاین | در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به چند نقطه در حومه شهر حلب واقع در شمال سوریه چند تن شهید و زخمی شدند، همزمان گروه‌های تروریستی حمله پهپادی را آغاز کردند که پدافند هوایی ارتش سوریه با آن مقابله کرد.
کد خبر : ۷۸۴۲۶

 

به گزارش صد انلاین ، در حمله هوایی بامداد امروز جمعه رژیم صهیونیستی به چند نقطه در حومه شهر حلب، چند غیرنظامی و نظامی به شهادت رسیده و زخمی شدند، همزمان گروه‌های تروریستی نیز حمله پهپادی را آغاز کردند.

 

 

 


در این خصوص وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حدود ساعت ۱:۴۵ بامداد جمعه از سمت «اثریا» در جنوب شرق استان حلب، حمله هوایی را علیه چند نقطه در حومه شهر حلب آغاز کرد.

این وزارتخانه فاش کرد که همزمان با این حمله رژیم صهیونیستی، گروه‌های تروریستی نیز حمله پهپادی را از ادلب و حومه غربی حلب آغاز کردند.

طبق اعلام وزارت دفاع سوریه، در این حمله تعدادی غیرنظامی و نظامی شهید و زخمی شدند و خساراتی نیز به اموال عمومی و شخصی وارد شد.

خبرنگار شبکه خبری «المیادین» به محض آغاز این حمله گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش سوریه در آسمان شهر حلب با حمله رژیم صهیونیستی مقابله کرد.

در این رابطه روزنامه «الوطن» چاپ سوریه نیز نوشت، صدای انفجارهایی در آسمان شهر حلب شنیده شد.

همچنین خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که در حمله هوایی عصر پنج‌شنبه رژیم صهیونیستی که از جولان اشغالی انجام شد و در آن یک ساختمان مسکونی در منطقه «سیده زینب» در حومه دمشق هدف قرار گرفت، دو غیرنظامی سوری زخمی شدند.

دولت سوریه در پی تکرار حملات رژیم صهیونیستی به این کشور تاکید کرد که سیاست‌های خصمانه این رژیم منطقه را ملتهب کرده و آن را به سمت تنشی فراگیر سوق می‌دهد.

«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز در جلسه شورای امنیت در تاریخ ۲۱ مارس جاری تاکید کرد که «حملات اسرائیل به سوریه می‌تواند جمهوری عربی سوریه و همسایگان آن را به یک تقابل منطقه‌ای گسترده سوق دهد.»

نبنزیا در ادامه نیز ضمن هشدار درباره پیامدهای منفی و خطرناک این حملات بر واکنش بشردوستانه به موقع آژانس‌های سازمان ملل، تاکید کرد: این حملات به منزله نقض آشکار حاکمیت کشور سوریه و اصول اساسی قوانین بین‌المللی است.

«قصی الضحاک» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل نیز در آن نشست با انتقاد شدید از کشورهایی که مدعی حمایت از حقوق بشر بوده و در عین حال از حملات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه حمایت می‌کنند، گفت: حملات اسرائیل صلح و امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها