آخرین اخبار
۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰
بازدید:۱۰۷
صد انلاین | یک مقام آمریکایی گفت: خطر قحطی در شمال غزه خطرناک بوده و بسیار محتمل است که در برخی مناطق رخ داده باشد. باید کالاها و مواد غذایی درمقیاسی گسترده به شمال غزه وارد شود.
کد خبر : ۷۸۴۱۶

به گزارش صد آنلاین ، یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد که وقوع قحطی در برخی نواحی در شمال غزه «بسیار محتمل» است.

 

 

 

 


این مقام ارشد آمریکایی که می‌خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفت: با اطمینان می‌توان گفت در جنوب و مرکز غزه خطر قحطی بزرگ است، اما رخ نداده است.

این اظهارات مقام آمریکایی درحالی مطرح شده که دیوان لاهه روز جمعه با تاکید بر اینکه قحطی در غزه رخ داده، از رژیم صهیونیستی خواسته بود از ارائه کمک‌های بشردوستانه فوری به نوار غزه اطمینان حاصل کند.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که خواستار «آتش‌بس فوری در غزه در طول ماه رمضان، آزادی فوری و بی‌قیدوشرط تمام گروگان‌ها و تضمین دسترسی بشردوستانه» می‌شود، تصویب کرد.

۱۴ کشور به این قطعنامه رأی مثبت دادند و آمریکا هم برخلاف دفعات پیشین، آن را وتو نکرد و رأی ممتنع داد.

طبق گزارش منابع پزشکی، آمار شهدا در نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) به بیش از  ۳۱ هزار تن رسیده که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند. تعداد زخمی‌ها نیز به بیش از ۷۳ هزار تن افزایش یافته و هزاران نفر نیز همچنان زیر آوار هستند.

از زمان آغاز جنگ ویرانگر در نوار غزه، اشغالگران صهیونیست برق غزه را قطع کرده و ورود آب، غذا، دارو و سوخت را ممنوع کرده‌اند و حدود ۲.۳ میلیون فلسطینی را در شرایط فاجعه‌بار انسانی قرار داده‌اند.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها