آخرین اخبار
۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰
بازدید:۴۳۱
صد انلاین | کارمندانی که در کره جنوبی صاحب فرزند شود، بیش از چهار میلیارد تومان پاداش فرزندآوری دریافت خواهند کرد.
کد خبر : ۷۸۳۵۱به گزارش صد انلاین ،  اعتمادآنلاین نوشت: کارمندانی که در کره جنوبی صاحب فرزند شود، بیش از چهار میلیارد تومان پاداش فرزندآوری دریافت خواهند کرد.

 

 

 


ماجرای خبرساز پاداشِ چهار میلیارد تومانی برای بچه دار شدن

رسانه‌های عربی به نقل از سی‌ان‌ان خبر دادند، در راستای حمایت از تلاش‌های دولت سئول برای بالا بردن میانگین بسیار پایین رشد جمعیت، یک شرکت در کره جنوبی اعلام کرد به هر یک از کارمندانش که صاحب فرزند شوند ۷۵ هزار دلار (چهار میلیارد و ۱۲۵ میلیون تومان) پاداش اختصاص می‌دهد. هولدینگ پویونگ که یک شرکت ساخت‌وساز فعال در سئول است اعلام کرد، ۱۰۰ میلیون ون (حدود ۷۵ هزار دلار) به عنوان پاداش فرزندآوری برای کارمندان خود در نظر گرفته و کارمند با تولد هر فرزند می‌تواند از این پاداش بهرمند شود.

به گفته این شرکت، در چارچوب این طرح هفت میلیارد ون (۵.۲۵ میلیون دلار) برای ۷۰ کارمندانی که از سال ۲۰۲۱ صاحب فرزند شده‌اند، اختصاص یافته است.

شرکت همچنین تاکید کرد، کارمندان چه مرد و چه زن از این پاداش بهره‌مند خواهند شد، تا از بار مالی نگهداری فرزند آن‌ها کاسته شود.

این شرکت همچنین اعلام کرد کارمندانی که صاحب سه فرزند شوند نیز می‌توانند بین دریافت ۳۰۰ میلیون ون (۲۲۵ هزار دلار) یا صاحب خانه شدن یکی را انتخاب کنند، با این حال تحقق گزینه دوم منوط به تامین زمین از سوی دولت خواهد بود.

گفتنی است کره جنوبی پایین‌ترین سطح باروری را در جهان داشته و بر اساس آمار سال ۲۰۲۲ هر زن در کره جنوبی در طول زندگی خود ۰.۷۸ فرزند به دنیا می‌آورد و پیش‌بینی می‌شود این نسبت در سال ۲۰۲۵ به کمتر از ۰.۶۵ برسد.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها