آخرین اخبار
۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۰
بازدید:۱۱۴۳
صد آنلاین | روز گذشته مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس با عنوان «آیا تخریب مسجد الاقصی و ساخت معبد سوم سلیمان نزدیک است؟» که مورد توجه کاربران قرار گرفت.
کد خبر : ۷۸۳۱۳

به گزارش  صد انلاین ، نویسنده مطلب مدعی شده است اسرائیلی‌ها قصد دارند به زودی مسجد الاقصی را تخریب کنند و به این ترتیب مقدمات ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم می‌شود.

 

 

 

GJq16MJWMAA9O8g (1)
او نوشت:


«کافیست واژه Red Heifer را جستجو کنید تا از حجم اخبار و محتوای منتشر شده شگفت‌زده شوید!

گویا تا ۳ اردیبهشت اسرائیلی‌ها گوساله سرخ را برای ظهور مسیح یهودی قربانی و مسجد الاقصی را ویران کنند.

احتمالا ۸ آوریل آخرین روز ماه رمضان [۲۰ فروردین]و همزمان با یک خورشید گرفتگی کامل تاریخی که در ۳۷۵ سال گذشته بی سابقه بود است مراسم قربانی انجام شود.

چندی پیش اکانت وابسته به موساد خبر از آماده شدن گوساله سرخ‌مو و ظهور مسیح یهودی تا عید پسح ۲۰۲۴ [۳ اردیبهشت]داده بود.

مراحل آغاز آخرالزمان یهودی: ۱- گوساله سرخ‌مو را قربانی کنید. ۲- ابزار‌ها را خالص کنید. ۳- الاقصی را ویران کنید. ۴- ساخت معبد سوم. ۵- ظهور مسیح دروغین. ۶- ظهور امام مهدی (عج). ۷- ظهور مسیح یهودی. ۸- قیامت.

 

 

 

 

 


یهودیان با قربانی گوساله سرخ‌موی دهم که پوست و گوشت و خون و استخوان آن سوزانده شده و با آب مخلوط می‌شود و کشیشی که قربانی را انجام می‌دهد و هفت بار در اطراف پایه‌های معبد سوم پاشیده می‌شود، به استقبال عصر مسیح یهودی (دجال) می‌روند. این قربانی باید روی کوه زیتون که از طریق دره کیدور به معبد می‌پیوندد انجام شود. به محض این که این اتفاق بیفتد مسجد الاقصی تخریب می‌شود و مهدی (عج) ظاهر می‌شود. محل قربانی انتخاب شده و گوساله سرخ مو (بی‌لک و باکره) از تگزاس به اسرائیل منتقل شده است.»

آیا این ادعا صحت دارد؟
نویسنده در پاسخ به یکی از کاربران می‌نویسد که «آن‌ها مدعی هستند، بنده فقط مطالب آن‌ها رو ترجمه کردم.» بنابراین در درجه نخست، به نظر می‌رسد شخص نویسنده اعتقادی به آنچه نوشته ندارد.

علاوه بر آن، در اظهارات او اشکالات فراوانی نیز وجود دارد. یکی از اشتباهات فاحش او این است که روز پایانی ماه رمضان را ۸ آوریل در نظر گرفته است، در حالی که آخرین روز ماه رمضان در تقویم نجومی فلسطینی‌ها نیز ۹ آوریل یا ۲۱ فروردین است.

اشتباه دیگر او در این ادعا است که خورشیدگرفتگی ۲۰ فروردین در ۳۷۵ سال گذشته بی سابقه بوده است. حقیقت این است که طبق قوانین نجوم، هر نقطه روی کره زمین به طور متوسط هر ۳۷۵ سال یک بار شاهد خورشید گرفتگی کامل خواهد بود و خورشید گرفتگی پیش رو، از این جهت برای مردم آمریکای شمالی، به ویژه مکزیک، ویژه خواهد بود و نه برای کل جهان، به ویژه منطقه غرب آسیا و فلسطین. خورشید گرفتگی ۲۰ فروردین ساعت ۱۸:۱۸ به وقت ساعت گرینویچ رخ می‌دهد که مقارن است با ساعت ۲۰:۱۸ در سرزمین‌های فلسطینی که عملا خورشیدی در آسمان وجود ندارد و شب است.

از دیگر اشتباهاتی که با کمترین توجه می‌توان دریافت، اشتباه گرفتن یک حساب جعلی با حساب رسمی «ترور الرت» است که او وابسته به موساد، سرویس جاسوسی اسرائیل، می‌خواند یا ترجمه اشتباه بخشی از سخنان جو بایدن است.

البته این اظهارات مختص به شخص نویسنده نیست و برخی از خبرگزاری رسمی نیز به آن پرداخته اند، اما آنچه مشخص است این است که این ایده از سوی جریانات افراط گرای اسرائیلی مطرح شده است و حتی رژیم اسرائیل که در حال حاضر در دست تندروهایی، چون بنیامین نتانیاهو قرار دارد، اظهارنظر رسمی در این زمینه نکرده یا کاری سازمان یافته به آن‌ها منتسب نشده است.

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها