آخرین اخبار
۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۵:۵۲
بازدید:۲۴۴
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای کمک به تأمین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر، از تشکیل پرونده برای ۷۰۰ هنرمند متقاضی مسکن استان تهران در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
کد خبر : ۷۸۰۵۴

 سیدمجید پوراحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مسایل معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه تأمین امکانات برای خانه دار شدن هنرمندان گفت: تأمین امکانات برای خانه دار شدن اصحاب فرهنگ و هنر از موضوعات مورد تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای دولت مردمی بود. براین اساس طبق توافق های به عمل آمده و پیگیری‌های انجام شده از سوی صندوق با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام اعضای صندوق در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن در خرداد ماه سال گذشته فراهم شد.

 


رییس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر افزود: در گام نخست پس از اعلام اسامی تمامی اعضای صندوق به وزارت راه و شهرسازی، با ارسال پیامک و انتشار فراخوان به تمامی اعضا برای ثبت نام در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن اطلاع رسانی انجام شد. در این چارچوب بیش از ۸ هزار نفر از اعضای صندوق در سراسر کشور ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ هزار نفر در کشور واجد شرایط شناسایی شدند.

 

 

پوراحمدی تصریح کرد: ۳۴ درصد متقاضیان را اعضای استان تهران تشکیل می دهند. براین اساس قطعه زمینی در شهر جدید پرند، برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان تخصیص داده شد و کلنگ ساخت شهرک هنر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور جمعی از هنرمندان در آبان ۱۴۰۲ به زمین زده شد.

فرهنگ با اشاره به دعوت از ۹۰۰ هنرمند متقاضی مسکن برای تشکیل پرونده گفت: طی سه مرحله با انتشار فراخوان و ارسال پیامک از ۹۰۰ نفر از هنرمندان متقاضی برای تشکیل پرونده دعوت به‌عمل آمد که ۷۰۰ نفر از آنها با حضور در صندوق اعتباری هنر پرونده خود را تکمیل کردند و برای اقدامات بعدی پرونده این افراد به وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پرند ارسال شد. البته در مراحل بعدی برای سایر افراد واجد شرایط پیامک تشکیل پرونده ارسال خواهد شد.

رییس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن هنرمندان در استان ها، گفت: امیدواریم با همکاری مسؤولان استانی به‌زودی مراحل ساخت در استان ها نیز با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.

 

انتهای پیام/00009

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها