۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶
بازدید:۵۱۸
سردار حسن مومنی درباره آمار جان‌باختگان در تصادفات جاده ای و شهری در سفرهای نوروزی اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز پنجم فروردین، ۴۶۹ نفر بر اثر تصادف و حوادث جاده‌ای جان باختنند؛ این تعداد فوتی ناشی از حوادث جاده‌ای و شهری است که در محل سانحه جان باختند، به این آمار باید فوتی‌های بیمارستانی را نیز اضافه کرد که پس از بررسی‌های پزشک قانونی اعلام می‌شود.
کد خبر : ۷۷۹۴۰

سردار حسن مومنی در گفت‌وگو با ایرنا درباره آمار جان‌باختگان در تصادفات جاده ای و شهری در سفرهای نوروزی اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا پایان روز پنجم فروردین، ۴۶۹ نفر بر اثر تصادف و حوادث جاده‌ای جان باختنند؛ این تعداد فوتی ناشی از حوادث جاده‌ای و شهری است که در محل سانحه جان باختند، به این آمار باید فوتی‌های بیمارستانی را نیز اضافه کرد که پس از بررسی‌های پزشک قانونی اعلام می‌شود.

 


رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه هنوز برای اعلام گزارش مقایسه‌ای شمار فوتی‌های نوروزی با مدت مشابه سال گذشته زود است، گفت: استان‌های فارس، کرمان، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین شمار جان‌باختگان تصادفات را تا پایان روز گذشته ثبت کردند.

وی بیشتر تصادفات را به دلیل عبور از سقف سرعت مجاز و عدم کنترل وسیله ناشی از سرعت بالا عنوان کرد و گفت: با وجود اینکه بیشترین میزان تردد در استان‌های شمالی بود، اما به دلیل فقدان ترافیک در محورهای جنوبی و مرکزی و همچنین سرعت بسیار بالا، بیشترین میزان تلفات و جان‌باختگان در محورها و جاده‌های این استان‌ها ثبت شده است.

مومنی افزود: طی طرح نوروزی امسال ۳۸۳ فقره تصادف منجر به مرگ ثبت شد که با احتساب شمار جان‌باختگان نشان می‌دهد که در هر تصادف ۱.۲ نفر در دم جان باختند که با توجه به شمار جان‌باختگان در مسیر بیمارستان و یا در بیمارستان به طور حتم این آمار افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: طی این مدت ۱۰ هزار و ۱۱۲ تصادف جرحی رخ داد که منجر به مصدومیت ۱۲ هزار و ۵۲۱ نفر از جمله سرنشین وسائل نقلیه و عابرین شده است.

رئیس پلیس راهور گفت: یکی از تصادفات دلخراج ایام نوروز امسال در استان فارس رخ داد، متاسفانه با وجود اینکه عصر شنبه یک دستگاه خودرو دنا با تخلف سرعت ۱۷۰ کیلومتر توقیف و خودرو به پارکینگ منتقل می شود، اما راننده به فاصله چند ساعت با استفاده از خودرو شخص دیگری به دلیل سرعت غیرمجاز تصادف کرده و پنج عضو خانواده از جمله خود راننده در دم کشته شدند.

سردار مومنی سرعت غیرمجاز و خستگی و خواب آلودگی را مهمترین دغدغه پلیس عنوان کرد و تاکید کرد: طبق دستورات فرماندهی راهور و فرماندهی کل فراجا با هیچ متخلفی به خصوص رانندگان پرخطر اغماض نخواهیم کرد و با رانندگان منخلف به شدت برخورد می کنیم.

 

 
 
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها