آخرین اخبار
۰۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۹
بازدید:۱۶۴
صد آنلاین | معاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: در ایام نوروز ۲۱ جشنواره و ۳ کمپ نوروزی در قالب جشن‌های ملی نوروزگاه با اجرای برنامه‌های نوروزی و مذهبی در سطح استان گلستان برگزار خواهد شد.
کد خبر : ۷۷۴۶۰

به گزارش صد آنلاین ، سید مهدی مهیایی ظهر امروز در جلسه با اعضای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان گفت: با توجه به تقارن دو عید ملی و مذهبی تمرکز ستاد اجرایی خدمات سفر استان در نوروز 1403خدمات رسانی شایسته به گردشگران با حفظ حرمت ماه مبارک رمضان است.

 


معاون عمرانی استاندار گلستان و قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: در ایام نوروز 21 جشنواره و 3  کمپ نوروزی در قالب جشن‌های ملی نوروزگاه با اجرای برنامه‌های نوروزی و مذهبی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: همچنین به منظور معرفی و حمایت از هنر صنایع‌دستی در ایام نوروزی در سطح استان هنرمندان صنایع دستی در قالب 29 بازارچه دائمی و موقت صنایع‌دستی در 481 غرفه و 113 فروشگاه صنایع‌دستی به ارائه محصولات خواهند پرداخت.

مهیایی با اشاره به اینکه ظرفیت بسیار خوبی برای اقامت گردشگران در استان نظر گرفته شده است، افزود:  در نوروز 1403 در مجموع بیش  از 149 هزار نفرشب ظرفیت اقامتی در استان فراهم شده است.

معاون عمرانی استاندار گلستان اطهار کرد: از این میزان 12 هزار نفرشب اقامت مربوط به 574 تاسیسات گردشگری استان گلستان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان هم از برپایی غرفه‌های معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی در موزه های استان در راستای حفظ ارزش های تاریخی و میراث معنوی و حمایت از تولید کنندگان هنرهای سنتی استان خبر داد.

محمدجواد ساوری گفت: همزمان با سفرهای نوروزی و در راستای معرفی فرهنگ، هنر و تاریخ میراث ملموس و ناملموس استان در محوطه 8 موزه سطح استان غرفه‌های معرفی و فروش و همچنین ورکشاپ محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی هنرمندان استان برپا می شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان افزود: این موزه ها شامل موزه باستان شناسی گرگان، موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی گرگان (خانه تاریخی امیرلطیفی)، کاخ موزه گرگان، موزه مردم شناسی آزادشهر، موزه مردم شناسی علی آباد کتول، موزه فرش گنبدکاووس، موزه مردم‌شناسی گمیشان و موزه مردم شناسی مینودشت است.

وی خاطرنشان کرد: غرفه‌های ایجاد شده صنایع‌دستی همزمان با روزها و ساعات فعالیت موزه ها در محل موزه های استان برپا شده و تولیداتی از جمله جاجیم بافی، زیورآلات سنتی، نساجی سنتی، سفال و سرامیک، انواع سوزن‌دوزی، ابریشم‌بافی، سفالگری، چرم‌دوزی در کنار تراش‌های سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و غیره در معرض نمایش و فروش قرار می‌گیرد.

2145/غ

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها