آخرین اخبار
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
بازدید:۱۷۳
صد آنلاین | روابط عمومی نیروهای مسلح پاکستان پس از حملات هوایی این کشور در خاک افغانستان تصریح کرد موج اخیر تروریسم در پاکستان از حمایت کامل کابل برخوردار است.
کد خبر : ۷۷۳۷۶
 

به گزارش صد آنلاین ، روابط عمومی نیروهای مسلح پاکستان پس از حملات هوایی به خاک افغانستان اظهار داشت: «موج اخیر حملات تروریستی در پاکستان از حمایت و کمک کامل حکومت طالبان برخوردار است».

 

 

 


بیانیه می‌افزاید: «با کمک طالبان افغانستان و تأمین تسلیحات مدرن، حوادث تروریستی در پاکستان افزایش یافته است».

این روابط عمومی مدعی شد: «در حوادث فزاینده تروریستی در پاکستان، شواهد روشنی از ورود تروریست‌ها از افغانستان (به پاکستان) وجود دارد».

بیانیه نیروهای مسلح پاکستان خاطرنشان کرد در حمله به «ژوب»، «چیترال»، پایگاه هوایی «میانوالی»، «دره اسماعیل خان»، شهرستان «تانک»، «خطوط پلیس پیشاور» و منطقه «میرعلی» وزیرستان شمالی، «شواهد روشنی» از دست داشتن تروریست‌های افغان یا تروریست‌های پناهنده شده به خاک افغانستان وجود دارد.

 

در این بیانیه آمده است: «حکومت موقت افغانستان نه تنها تروریست‌ها را مسلح می‌کند، بلکه پناهگاه امنی برای سایر سازمان‌های تروریستی فراهم کرده و نیز در حوادث تروریستی در پاکستان دخیل است».

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان پیش از این در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حملات هوایی پاکستان به خاک این کشور هشدار داد این حملات می‌تواند به تشدید تنش‌های فراتر از کنترل منجر شود.

وی تاکید کرده بود: «مردم و دولت جدید باید پاکستان باید ژنرال‌های ارتش این کشور را از ادامه سیاست‌های اشتباه خود به نفع دیگران، مانند آنچه طی 20 سال گذشته صورت گرفت و سبب تخریب دو ملت مسلمان همسایه شد، بازدارند».

561/ی

 
اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها