آخرین اخبار
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
بازدید:۱۵۰
صد انلاین | سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه به ادعاهای غرب درباره انتخابات این کشور واکنش نشان داد.
کد خبر : ۷۷۳۷۳

 

به گزارش صد آنلاین، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت: «صحبت در مورد غیرقانونی بودن انتخابات به معنای نامشروع خواندن بیش از ۸۷ درصد آرای روسیه است و این اظهارنظرهایی پوچ است».

 

 

 


پس از پیروزی «ولادیمیر پوتین» در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه، کشورهای غربی مدعی شدند این انتخابات «آزادانه» نبوده است.

سخنگوی کرملین در ادامه، درباره ایده پوتین در مورد ایجاد منطقه حائل در مناطقی که هنوز تحت کنترل اوکراین هستند، گفت این ایده «به معنای اتخاذ تدابیری برای تضمین امنیت سرزمین روسیه است که مورد حمله قرار گرفته است».

به گزارش ایسنا، پوتین پیشتر و در واکنش به حملات اوکراین به مناطق مرزی روسیه گفته بود این کشور شاید مجبور شود در مناطق تحت کنترل کی‌یف یک منطقه حائل ایجاد کند که از آنجا امکان رسیدن موشک‌ها به مناطق روسیه وجود نداشته باشد.

پسکوف گفت: «منظور رئیس جمهور این است که در برابر حملات هواپیماهای بدون سرنشین، گلوله باران‌های توپخانه‌ای سرزمین ما، تأسیسات اجتماعی، ساختمان‌های مسکونی، اقداماتی برای تأمین امنیت این مناطق انجام می شود».

پسکوف به خبرنگاران گفت: «ایجاد یک کریدور خاص یا یک منطقه حائل خاص به طوری که هر وسیله‌ای که دشمن می‌تواند برای حمله استفاده کند، دور از دسترس باشد».

او تصریح کرد: «ایالات متحده عملاً عمیقاً درگیر جنگ در اوکراین و اساساً در جنگ با روسیه است».

سخنگوی کرملین همچنین گفت که ولادیمیر پوتین واقعیت مذاکرات در مورد تبادل الکسی ناوالنی، چهره فقید اپوزیسیون روسیه را تایید نکرد، رهبر روسیه تنها با ایده چنین مذاکراتی موافقت کرد.

پوتین در ستاد انتخاباتی خود به خبرنگاران گفت که با پیشنهاد مبادله ناوالنی با شهروندان روسی بازداشت شده در کشورهای غربی موافقت کرده است.

پسکوف در پاسخ به جزئیات روند مذاکرات مبادله ناوالنی به خبرنگاران گفت: می‌خواهم توجه شما را به دو نکته جلب کنم، نکته اول این است که رئیس‌جمهور پوتین تأیید نکرد که مذاکرات انجام شده است. او گفت که ایده‌ای از سوی یکی از افراد در مورد مبادله ناوالنی مطرح شده است که او موافقت کرد و بلافاصله به کسی که چنین ایده‌ای را مطرح کرد، گفت. پوتین نگفت که مذاکرات در این مورد انجام شده است.

4561/ل

اشتراک گذاری:
ارسال نظر
تازه‌ها
پربیننده‌ها پربحث‌ها